• Do widzenia Przyjaciele!

          • Takimi słowami rozstaliśmy się z uczniami klasy VIII podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego. W mniejszym niż zazwyczaj gronie spotkaliśmy się na korytarzu szkolnym. Pani Dyrektor w pięknych słowach podsumowała całoroczną pracę. Były liczne podziękowania, słowa pożegnania i zapewnienia pamięci.

            Wychowawczyni klasy VIII – Pani Alina Skłodowska – w przepięknej opowieści o budowaniu świata – podsumowała wieloletnią pracę naszych koleżanek i kolegów. Do słów pożegnania dołączyła Pani Wiesława Kaczyńska – wychowawczyni absolwentów w klasach I – III. Uczniowie z młodszych klas przygotowali dla najstarszych kolegów i koleżanek niespodziankę – pokaz złożony z pamiątkowych zdjęć uczniów klasy VIII, przeplatany wierszami i piosenkami dedykowanymi dla absolwentów.

            Na emeryturę odeszła Pani Tereska. Nie zabrakło słów podziękowania i życzeń wielu lat w zdrowiu na zasłużonej emeryturze.

          • List Ministra Edukacji Narodowej

          • Szanowni Państwo, Dyrektorzy i Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice,

            Wkrótce rozpoczniemy wakacje – oczekiwany przez wszystkich czas letniego wypoczynku i  wytchnienia od codziennych obowiązków. Pod wieloma względami tegoroczne wakacje będą różnić się od tych, które znamy, podobnie jak inny niż poprzednie był rok szkolny 2019/2020.

            Aby ograniczyć niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa,w połowie marca zdecydowaliśmy o zawieszeniu tradycyjnych zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Przygotowaliśmy jednocześnie odpowiednie rozwiązania prawne, które umożliwiły organizację kształcenia na odległość.

            Przejście na system zdalnego nauczania było dużym wyzwaniem. Od dyrektorów szkół wymagało zupełnie nowej organizacji pracy, a od nauczycieli kreatywności oraz wykorzystania innych niż dotychczas metod dydaktycznych. Z kolei uczniowie musieli przyzwyczaić się do nowegosposobu przekazywania wiedzy i uczenia się. Potrzebne było również wsparcie ze strony rodziców oraz ich współpraca ze szkołą.

            Dzięki zaangażowaniu i determinacji wielu osób, na wszystkich szczeblach systemu edukacji, w zdecydowanej większości szkół nauka na odległość przebiegała sprawnie i bez większych problemów. Wszystkim tym, którzy przez wiele tygodni z entuzjazmem, zapałem i poświęceniem wykonywali swojeobowiązki, przekazuję wyrazy szacunku i uznania. 

            Dziękuję dyrektorom szkół za zorganizowanie pracy w zupełnie nowych warunkach i wspieranie nauczycieli. Słowa uznania kieruję do wszystkich pedagogów, wyrażając wdzięczność za pełne zaangażowania oraz profesjonalne podejście do nowych wyzwań zawodowych.

            Dziękuję także uczniom za otwartość na nowe sposoby przekazywania wiedzy, a rodzicom za okazaną pomoc. W tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich dzieci, motywując je do pracy i wspierając w nauce na odległość.

            Zawieszenie zajęć i kształcenie na odległość to niecodzienna i trudna sytuacja, w szczególności dla uczniów pozbawionych bezpośredniego kontaktu z nauczycielami i rówieśnikami. Jestem przekonany, że wszyscy będziemy czerpać z niej naukę oraz doświadczenie na przyszłość. Nowe narzędzia, metody pracy i komunikacji, a także umiejętności i kompetencje wypracowane podczas nauki zdalnej pozostaną z nami na dłużej i z powodzeniem będą mogły być wykorzystywane w procesie nauczania i uczenia się. 

            Przygotowujemy się do nowego roku szkolnego. Chcemy, aby we wrześniu uczniowie i nauczyciele wrócili do szkół w normalnym, stacjonarnym trybie. Wszyscy zgodzimy się z tym, że nawet najlepsze i najnowocześniejsze technologie nie zastąpią bezpośredniego kontaktu i nie stworzą przestrzeni do nawiązywania relacji oraz budowania więzi, które rodzą się w szkolnych murach.

            Życzę spokojnego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Chciałbym, aby zbliżające się wakacje pozwoliły na odpoczynek od codziennych obowiązków i dały energię oraz inspirację do pracy w nowym roku szkolnym 2020/2021.

            Spokojnych i bezpiecznych wakacji!

            Z serdecznymi pozdrowieniami

            Dariusz Piontkowski

            Minister Edukacji Narodowej

             

          • Egzamin ósmoklasisty

          • W dniach 16 - 18 czerwca 2020 r. uczniowie klasy VIII przystąpili do pierwszego tak poważnego egzaminu w swoim życiu – egzaminu ósmoklasisty. W kolejnych dniach pisali egzamin z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Trudne testy sprawdzające wszechstronną wiedzę i umiejętności z przedmiotów mają już za sobą, teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki.

          • Dożynki w Wąsewie

          • W dniu 15 sierpnia odbędą się gminne dożynki w Wąsewie. Nasza szkoła zaprezentuje przedstawienie „Balladyna” oraz taniec w wykonaniu uczniów.

          • Laptopy dla Naszej Szkoły

          • W dniu 13.052020 Dyrektor Szkoły Pani Izabela Zalewska odebrała w Urzędzie Gminy 4 laptopy , które zostały sfinansowane w ramach realizacji projektu Zdalna szkola- wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego wspołfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Serdeczne podziękowania dla  Wójta Gminy  Pana Rafala Kowalczyka i Pani Ani Marszal .Dziękujemy.

            Drodzy rodzice  jest możliwość wypożyczenia  sprzętu - laptopa dla dziecka ze szkoły. Zapraszamy do kontaktu z dyrektorem.

          • 77. rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim

          • W 2020 roku przypada 77. rocznica Powstania w Getcie Warszawskim. Wydarzenia wiosny 19 kwietnia 1943 roku naznaczyły Warszawę w sposób szczególny. Powstanie – pierwsze spośród kilku w gettach na terenie Polski – było też pierwszym w okupowanej Europie. Po jego stłumieniu Niemcy zniszczyli doszczętnie cały teren getta – żeby rok później, po powstaniu 1944, dokończyć wyburzanie całej Warszawy. Walki toczyły się w centrum stolicy, jednocześnie będąc jednak „poza nią”, w dzielnicy zamkniętej, oddzielonej od części aryjskiej, która obserwowała tragedię za murami.’

            ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ

          • Komunikat ze Szkolnej Biblioteki

          • Preferencje czytelnicze –Ankieta dla uczniów kl V-VIIIAnkieta jest anonimowa i przeprowadzona na potrzeby biblioteki szkolnej przy PSP w Brudkach Starych.Skierowana jest do uczniów kl. V-VIII.Celem badań są preferencje czytelnicze uczniów naszej szkoły oraz poznanie opinii na temat funkcjonowania biblioteki szkolnej.W pytaniach zamkniętych proszę o podkreslenie właściwych podpunktów, natomiast w pytaniach otwartych o udzielenie krótkiej, rzeczowej odpowiedzi. Wypełnione ankiety należy podesłać do końca kwietnia b.r. do p. bibliotekarki Aleksandry Skarzyńskiej na adres ollenka22@interia.pl

             

            ankieta do pobrania 

            ankieta-czytelnictwa.docx

             

          • KOMUNIKAT MAZOWIECKIEJ POLICJI

          • Szanowni Rodzice i Opiekunowie!W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.Drodzy uczniowie!W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nie tylko Was, ale i Waszych bliskich.

          • Pasowanie Pierwszaków na Czytelnika

          • 11 marca 2020 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I  na czytelnika biblioteki szkolnej.Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Uroczystość odbyła się na szkolnym korytarzu przy specjalnie do tego przygotowanej dekoracji.   Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek to również dowiedzieli się także, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. W uroczystości udział wzięli  uczniowie klasy II i III, którzy wcielili się w bajkowe postacie, krasnale, ludka książkowego i  chórek. To oni właśnie nadali ton całej uroczystości,  śpiewając piosenki o książkach i deklamując swoje rolę o tematyce literackiej. Pieczę nad całą uroczystością sprawowała Pani bibliotekarka Aleksandra Skarzyńska.Następnie nowi czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a Pani Dyrektor dokonała pasowania Wielką Księgą Bajek. Uczniowie klasy I, którzy na głowach mieli okolicznościowe birety, dostali specjalne dyplomy oraz pamiątkowe zakładki. Książki sprawią, że uczniowie klasy I staną się uczestnikami spotkania z niezwykłymi ludźmi, zobaczą tajemnicze i piekne miejsca, poznają historię ludzkości. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych

          • APEL DO RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w dniach 12 – 25 marca 2020 r.

          • W związku z nasileniem zachorowań na COVID-19 decyzją Ministra EdukacjiNarodowej od 12 do 25 marca 2020 r. zawieszone zostały zajęcia dydaktyczno-wychowawczew przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych (publicznych i niepublicznych).Działanie to ma na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się zakażenia koronawirusem.W związku z powyższym oraz sygnałami zgłaszanymi do stacji sanitarno-epidemiologicznycho sytuacjach niewłaściwego zachowania Mazowiecki Państwowy Wojewódzki InspektorSanitarny apeluje, o: dopilnowanie, aby ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne, dzieci i młodzież w tymokresie pozostały w domu, nie przemieszczały się, ograniczyły przebywaniew miejscach publicznych, gdzie mogą być duże skupiska ludzi (komunikacja publiczna,centra handlowe, kluby, itp.), zwrócenie uwagi na możliwość organizowania przez uczniów spotkań towarzyskich(tzw. „koronaparty”, „domówek” itp.) i zakazanie swoim dzieciom spędzania czasuwolnego w takiej formie, przestrzeganie zasad higieny osobistej (w tym higieny kaszlu i kichania oraz czystościrąk), a także systematycznego sprzątania i czystości pomieszczeń gospodarstwadomowego, stosowanie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, śledzenie na bieżąco komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego, MinisterstwaZdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej o sytuacji epidemiologicznej w kraju.

             

             

             

          • Pismo Mazowieckiego Kuratora Oświaty do uczniów

          • Kuratorium Oświaty w Warszawie Al. Jerozolimskie 32,

            00-024 Warszawa Warszawa,

            dn. 12 marca 2020 r.

            KPZ.576.9.2020.BF

            Drodzy Uczniowie,

            mając na uwadze decyzję Ministra Edukacji Narodowej o zawieszeniu zajęć w szkołach, związaną z zagrożeniem epidemiologicznym, proszę Was o zachowanie w tym czasie szczególnej ostrożności. Wyjątkowo ważne jest zadbanie o higienę osobistą oraz o pozostanie w miejscu zamieszkania. Apeluję, nie korzystajcie w tym czasie z miejsc użyteczności publicznej, w których występują duże skupiska ludzi np.: centra handlowe, miejsca rozrywki, środki komunikacji, place zabaw. Zaplanowane spotkania towarzyskie odłóżcie na inny termin. Zawieszenie zajęć w szkołach nie może być traktowane jako okres ferii. Wykorzystajcie czas wolny od zajęć w szkole do samodzielnej pracy w domu. Materiały przekazane przez nauczycieli niech służą Wam do rozwijania zainteresowań, utrwalania wiedzy, przygotowania do egzaminów. Swoją aktywność zaplanujcie racjonalnie tak, aby dawała również przestrzeń do rozwoju indywidualnych pasji. Pamiętajcie o tym, iż koronawirus stanowi największe zagrożenie dla osób o osłabionej odporności, osób starszych, zatem zadbajcie o ograniczenie kontaktów z osobami najbardziej narażonymi. Jednocześnie, mając możliwość wykorzystania środków komunikacji elektronicznej, nie zapomnijcie zainteresować się osobami wymagającymi szczególnej troski - dziadkami, sąsiadami - w trudnym dla wszystkich czasie. Proszę, korzystajcie tylko z wiarygodnych źródeł informacji dotyczących aktualnej sytuacji epidemiologicznej, pojawiających się na stronach internetowych: Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia i Kuratorium Oświaty w Warszawie. Jestem przekonana, że Wasza odpowiedzialna postawa i zrozumienie, przyczynią się do ograniczenia istniejącego zagrożenia.

            Z poważaniem Mazowiecki Kurator Oświaty /-/ Aurelia Michałowska

          • Pismo Mazowieckiego Kuratora Oświaty do rodziców i opiekunów

          • Kuratorium Oświaty
            w Warszawie
            Al. Jerozolimskie 32, 00-024 Warszawa

            Warszawa, dn. 12 marca 2020 r.

            KPZ.576.9.2020.BF

             

            Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie, mając na uwadze decyzję Ministra Edukacji Narodowej o zawieszeniu zajęć w przedszkolach i szkołach w Polsce, związaną z zagrożeniem epidemiologicznym, uprzejmie proszę o objęcie szczególną troską Państwa dzieci. Wyjątkowo ważne jest zadbanie o zachowanie higieny osobistej oraz o ile jest to możliwe pozostawienie dzieci pod opieką w bezpiecznym miejscu ich zamieszkania. Apeluję, aby w tym czasie dzieci nie korzystały z miejsc użyteczności publicznej, w których występują duże skupiska ludzi np. centra handlowe, miejsca rozrywki, place zabaw. Pamiętajmy o tym, iż koronawirus stanowi największe zagrożenie dla osób o osłabionej odporności, osób starszych, zatem należy zadbać o ograniczenie kontaktów dzieci z osobami najbardziej narażonymi. Zwracamy również uwagę na konieczność monitorowania bieżących informacji dotyczących aktualnej sytuacji epidemiologicznej, pojawiających się na stronach internetowych: Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia i Kuratorium Oświaty w Warszawie. Proszę o korzystanie z wiarygodnych źródeł informacji. Jednocześnie zachęcam Państwa, wykorzystując środki komunikacji elektronicznej, do zainteresowania się i zaopiekowania osobami wymagającymi szczególnej troski - rodzicami, dziadkami, sąsiadami - w trudnym dla wszystkich czasie.
            Mam nadzieję, że podjęte przez Państwa działania, zrozumienie i współpraca, przyczynią się do ograniczenia istniejącego zagrożenia.
            Z poważaniem
            Mazowiecki Kurator Oświaty
            /-/
            Aurelia Michałowska

          • Szkolny Konkurs Wiedzy o Oszczędzaniu oraz Apel Podsumowujący

          • 05.03.2020 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Oszczędzaniu. Do konkursu zgłosiło się sześciu śmiałków, którzy zmierzyli się z pytaniami z zakresu finansów, bankowości i oszczędzania. Po długiej i zaciętej walce z serią pytań do finału zakwalifikowali się Oskar Kania, Oskar Wójcik i Marcin Kowalewski. Konkurs wywołał wiele emocji nie tylko wśród uczestników, ale również wśród widowni. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki. Zwycięzcą konkursu został Oskar Wójcik.  Serdecznie gratulujemy!

            Zakończył się właśnie kolejny miesiąc oszczędzania, a zarazem rywalizacji o zaszczytny tytuł Mistrza Oszczędzania i Mistrza Systematyczności. Uczniowie prześcigali się w gromadzeniu środków pieniężnych na swoich książeczkach SKO. W tym celu niektórzy z nich wpłacali jednorazowo pokaźną sumkę, inni zaś postawili na systematyczność i przez cały miesiąc wpłacali drobne kwoty. W dniu 5.03.2020 r. odbył się szkolny apel SKO podsumowujący działania za miesiąc luty.Najlepiej oszczędzającą klasą w lutym okazała się klasa I .Mistrzem systematyczności w lutym została Natalia Traczyk kl. III .Najwięcej na swoim koncie w lutym zgromadził i jednocześnie uzyskała tytuł Mistrza Oszczędzania Igor Brylak z kl.VI.W lutym razem z SKO świętowaliśmy Walentynki. Ztej okazji SKO zorganizowało kiermasz walentynkowy, na którym można było kupić walentynkowe kartki i słodkości.Dużo emocji wzbudził konkurs plastyczny "Kartka Walentynkowa z logo SKO". Zwycięzcami konkursu zostali:I miejsce – Oliwia Pieńkowska kl.IIII miejsce – Klaudia Sójka kl. VIIIII miejsce – Kornelia Pieńkowska kl.VI i Michalina Groszyk kl.VIIWyróżnienie  Anna Zdunek, Ewelina Kucińska Zofia Nowak.Wyłoniono również zwycięzców konkursu „Przepis na oszczędzanie”, którymi zostali:Miejsce I – Michalina GroszykMiejsce II – Michalina DzierżanowskaMiejsce III – Marcin KowalewskiZwycięzcy otrzymali dyplomy i drobne nagrody od opiekunów SKO. Dziękujemy uczestnikom za wspólną zabawę i zachęcamy do udziału w dalszych konkursach SKO.

             

          • Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

          • 2 marca 2020 r. uczciliśmy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. W czasie apelu  odśpiewaliśmy hymn i zapoznaliśmy się z wystawą  o Żołnierzach Niezłomnych. Wysłuchaliśmy słowa wstępnego naszego starszego kolegi, jak również prezentowanej przez innych krótkiej historii o dniach i latach walk antykomunistycznych prowadzonych przez Leśnych. Cześć ich pamięci. Wraz z innymi pocztami sztandarowymi pojechaliśmy do Rudy, gdzie złożyliśmy kwiaty pod obeliskiem ppor. Aleksandra Kuleszy, pseud. „Krysia”, „Sławek”. To żołnierz wyklęty z gminy Wąsewo, który zginął w Rudzie. Kilka lat temu odsłonięto tam pomnik mu poświęcony.

          • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

          • W czasie ferii w dniu 20 lutego 2020 roku w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego został ogłoszony szkolny alert pod  hasłem: Mała Ojczyzna – Mowa Ojczysta. W czasie trzygodzinnego spotkania p. Alina Skłodowska zainspirowała grę nie tylko słowami. Uczniowie świetnie się bawili językiem polskim, wykazując  przy tym bogate słownictwo i umiejętność przekładania związków frazeologicznych na obraz.Spotkanie dotyczyło również wydarzenia związanego z przemianowaniem ZWZ w AK. W związku z tym przeprowadzono wśród uczniów quiz historycznyo żołnierzach AK. Przybyłe na spotkanie dzieci miały również możliwość uczestniczenia w wyjeździe do Pecynki, gdzie na grobach w hołdzie poległym zapaliły znicze. Po powrocie kolejne przygotowane na ten dzień aktywności miały miejsce przy ognisku i na korytarzu szkolnym.

          • Apel Podsumowujący SKO

          • W dniu 6.02.2020 r. odbył się szkolny apel SKO podsumowujący działania za miesiąc styczeń. Najlepiej oszczędzającą klasą w styczniu okazała się klasa I. Mistrzem systematyczności w styczniu została Natalia Traczyk kl. III. Najwięcej na swoim koncie w styczniu zgromadził i jednocześnie uzyskał tytuł Mistrza Oszczędzania Kacper Łoniewski z kl.V. W styczniu razem z SKO świętowaliśmy Dzień Popcornu, a także Światowy Dzień Łamigłówek. Mistrzami Łamigłówek w poszczególnych klasach zostali: Klasa 1 – Amelia Gałązka Klasa 2 – Kacper Kania Klasa 3 – Wojciech Budny Klasa 5 – Gabriela Kowalczyk    Karol Kosiński Klasa 6 – Maja Stepnowska Klasa 7 – Michalina Dzierżanowska Klasa 8 – Jakub Soliwoda. Dużo emocji wzbudził konkurs plastyczny "Maska karnawałowa z logo SKO". Wykonawcy zaprezentowali swoje dzieła w pokazie podczas choinki szkolnej, wszyscy otrzymali słodkie upominki a zwycięzcami konkursu zostali: I miejsce – Michalina Groszyk kl. VII II miejsce – Maja Łoniewska kl.III III miejsce - Natalia Traczyk kl.III. Wyróżnienie  Mateusz Łoniewski kl.VII. Wyłoniono również zwycięzców konkursu z języka angielskiego dla klas V-VIII „SKOcz na słówko”. Największymi znawcami słówek w poszczególnych klasach zostali: Klasa 5 - Karol Kosiński Klasa 6 - Maja Stepnowska Klasa 7 - Oskar Drewnowski Klasa8 - Jakub Soliwoda. W styczniu odbył się także „Międzyszkolny Test wiedzy  z SKO” dla klas V-VIII. Zwycięzcy będą reprezentować naszą szkołę na Międzyszkolnym konkursie w Rząśniku Włościańskim, a zostali nimi: Oskar Kania, Oskar Wójcik i Michalina Groszyk.Zwycięzcy otrzymali dyplomy i drobne nagrody od opiekunów SKO. Dziękujemy uczestnikom za wspólną zabawę i zachęcamy do udziału w dalszych konkursach SKO.

          • Wyjazd do Komorowa

          • Dnia 23 stycznia uczniowie klas I – III wraz z panią dyrektor Joanną Zalewską oraz wychowawczyniami p. Agnieszką Skrzecz i p. Katarzyną Rogaczyk,  udali się do Domu Pomocy Społecznej „Dom z Sercem” w Komorowie. Powodem wizyty było świętowanie Dnia Babci i Dziadka. Nasi uczniowie zaprezentowali część artystyczną. Gra naszych aktorów oraz ich zaangażowanie dostarczyło mieszkańcom domu wielu wzruszeń, zwłaszcza podczas wykonywania piosenek. Spotkanie wzbudziło wiele emocji i wzruszeń wśród seniorów. Dzieci za występ otrzymały gromkie brawa oraz zostały obdarowane słodkim upominkiem. Chwile spędzone w domu  z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczniów. Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom i pracownikom za miłe przyjęcie.

          • Dzień Babci i Dziadka

          • „Bóg nie mógł być wszędzie, więc stworzył Babcię i Dziadka” – tymi słowami Dyrektor szkoły pani Joanna Zalewska powitała wszystkich licznie  zgromadzonych zacnych gości i złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Dnia 21 stycznia w naszej szkole przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie z klas I – III świętowali Dzień Babci i Dziadka. Prezentując część artystyczną opowiedzieli bajkę z przesłaniem, której motto może brzmieć „Na kłopoty? – babcia i dziadek!”.  Dzieci wyrecytowały wiersze, odśpiewały piosenki oraz zatańczyły dla swoich jakże wyjątkowych gości. W dalszej części uroczystości goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Babcie i dziadkowie opuszczali naszą szkołę ze wzruszeniem, dziękując za miło spędzone chwile.

          • Kolędowanie w Warszawie

          • W piątek, 17 stycznia br., w historycznym gmachu PAST-y w Warszawie odbyło się noworoczne spotkanie opłatkowe środowiska Weteranów z Koła Krajowego „Opocznik” Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. W spotkaniu wzięli udział: Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Magdalena Gawin, prezes Koła Krajowego „Opocznik” ŚZŻAK Grażyna Rudnik, kapelan Szarych Szeregów ks. Jerzy Błaszczak, prezes Fundacji Walczącym o Niepodległość, Wyklętych, Pokrzywdzonych, Internowanych, Więzionych Tadeusz Stański, prezes Instytutu Historycznego nn im. Andrzeja Ostoja Owsianego Andrzej Chyłek, poczty sztandarowe, harcerze z 40. Ostrowskiej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Horyzont” Ostrów Mazowiecka oraz strzelcy ze Związku Strzeleckiego „Strzelec”. 

            Podtrzymując naszą piękną i wyjątkową tradycję corocznych, bożonarodzeniowych spotkań z kombatantami AK w Warszawie i tym razem nasza szkoła była na liście zaproszonych. Podczas spotkania nasi uczniowie zaprezentowali część artystyczną – jasełka, w  barwny i wzruszający sposób opowiadające o istocie Bożego Narodzenia.