• Wycieczka klas IV - VI do Ostrowi Mazowieckiej


          • W dniu 16 grudnia uczniowie klas IV - VI z wychowawcami udali się na Mikołajkową wycieczkę. Zaczęli od zwiedzania Muzeum Dom Rodziny Pileckich. Odbyły się tu zajęcia edukacyjne "Czym jest muzeum?". Potem wysłuchali opowieści przewodnika o rodzinie Pileckich podczas oglądania eksponatów. To była piękna lekcja historii. 

            Potem uczniowie udali się na lodowisko. Część pięknie radziła sobie na łyżwach, inni dopiero uczyli sie tej trudnej sztuki. Zabawa była doskonała, mimo mrozu i śniegu. Po powrocie do szkoły czekała na uczestników wycieczki smaczna niespodzianka - pizza i frytki.

          • Dzień Guzika z SKO

          • W dniu 12 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole nietypowe święto - Dzień Guzika. Z tej okazji p. Agnieszka Skrzecz - opiekun SKO przygotowałą szereg konkurencji z udziałem guzika. Było zapinanie guzików na czas, przeciąganie guzika, trudna sztuka przyszywania guzików i nietypowa konkurencja rozpakowywania prezentu, ale w czapce zimowej i rękawiczkach! Zabawa była wyśmienita. Każdy uczestnik zabawy otrzymał drobny upominek. 

            Podczas apelu zostały podsumowane działania SKO za miesiąc listopad. 

          • PiernikowiSKO - kiermasz SKO

          • W dniach 6 - 7 grudnia odbył się w naszej szkole kiermasz słodkości SKO PiernikowiSKO. Były przepyszne pierniczki, ciasta i babeczki. Kupujących nie zabrakło. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie słodkości - członkom SKO i ich rodzicom. 

          • Otrzęsiny Klasy IV

          • Otrzęsiny uczniów klasy czwartej naszej szkoły odbyły się we wtorek 22 listopada, kończąc w ten symboliczny sposób okres adaptacyjny oraz na zawsze żegnając etap klas I – III.

            Imprezę poprowadzili uczniowie z klasy V, którzy przez cały czas imprezy asystowali naszym „kotkom” służąc im swoją pomocą i doświadczeniem.

            Uczniowie klasy IV wzięli udział w kilku konkurencjach: z zawiązanymi oczami musieli narysować portret swojej wychowawczyni, skakać na skakance, przejść w skarpetkach po drodze usłanej klockami lego, dopasować imiona do nazwisk wszystkich pracowników naszej szkoły, z księgą na głowie przespacerować się wzdłuż korytarza szkolnego oraz tradycyjne wypić mleko bez użycia rąk.

            Na koniec uczniowie złożyli uroczystą przysięgę, zostali posypani magicznym pyłem przez Panią Dyrektor oraz otrzymali wizę do klas IV – VIII, tym samym zostali uroczyście włączeni do II etapu edukacyjnego.

            Pozostaje nam im życzyć samych sukcesów!

          • Andrzejki 2022

          • Andrzejki to jedyny taki dzień w roku, kiedy możemy na chwilę oderwać się od codzienności oraz zanurzyć się w sferze wróżb i prawdziwej magii. Tak się właśnie stało w naszej szkole dnia 22 listopada, gdzie uczniowie wcielając się we wróżki i czarodziejów świętowali ten dzień przy ulubionej muzyce. Oczywiście każdy mógł też skorzystać z szerokiej gamy przepowiedni dotyczących czy to wydarzeń najbliższej przyszłości, czy imienia sympatii czy w końcu wyboru profesji. Nie zabrakło też tradycyjnego sznura z butami zwiastującego rychłe zamążpójście Zabawa była magiczna a nasi uczniowie udowodnili, że są także mistrzami karaoke i wspólnego biesiadowania.

          • XX Konkurs Recytatorski "Ocalić od zapomnienia"

          • W dniu 22 listopada br. w KLUB 22 Wojskowego Ośrodka Kartograficznego w Komorowie odbyły się przesłuchania konkursowe w ramach XX Konkursu Recytatorskiego "Ocalić od zapomnienia".

            Od lat Konkurs Recytatorski "Ocalić od zapomnienia" organizowany jest przez 22 Wojskowy Ośrodek Kartograficzny przy współudziale Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej. Cieszy się on ogromną popularnością wśród uczniów naszej szkoły.

            Amelia Gałązka z klasy IV i Natalia Traczyk z klasy VI prezentowały po dwa utwory, z którego jeden musiał być autorstwa Aleksandra Fredry.

            Jury po wysłuchaniu prezentacji wyłoniło laureatów. Uczestnicy byli oceniani za dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

            Uczennica klasy VI Natalia Traczyk zdobyła II miejsce w kategorii klas IV-VI szkół podstawowych. Serdecznie gratulujemy!

          • XIV Festiwal Pieśni Maryjnych w Wąsewie

          • 19 listopada w hali sportowej Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji w Wąsewie odbył się XIV Festiwal Pieśni Maryjnych.

            Honorowym Patronatem wydarzenie objął Biskup Diecezji Łomżyńskiej ks. Biskup Janusz Stepnowski. Organizatorami festiwalu było Stowarzyszenie Ziemia Wąsewska przy wsparciu Urzędu Gmina Wąsewo i Parafia pw. Narodzenia NMP w Wąsewie.

            Naszą szkołę dumnie reprezentowały: Julia Kowalewska z klasy II, Maja Jabłonka z klasy IV oraz zdobywczyni wyróżnienia w kategorii „Soliści” ( w wieku 12 – 15 ) Natalia Traczyk, uczennica klasy VI. Gratulujemy występów naszym wokalistkom, życzymy sukcesów i trzymamy kciuki równie mocno za rok.

          • Zwyciężyliśmy w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!”

          • Nasza szkoła znalazła się w gronie 7 laureatów konkursu „PROJEKT: SZKOŁA!” organizowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach akcji edukacyjnej „Lekcja
            o Funduszach Europejskich VI”.

             

            „Lekcja o Funduszach Europejskich VI” to projekt Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. W tym roku po raz pierwszy mogły dołączyć do niego szkoły podstawowe również z województwa mazowieckiego. Nasza szkoła wzięła w nim udział! W ramach akcji zgłoszone placówki otrzymały pakiet materiałów edukacyjnych (w tym gry planszowe i broszury), na podstawie których nauczyciele przeprowadzili tytułowe Lekcje o Funduszach Europejskich.

             

            Tematem przewodnim tegorocznej edycji był rozwój lokalny. Uczniowie dowiedzieli się czym jest rozwój lokalny, w jaki sposób rozwijają się ich miejscowości, a także poznali sposoby wyrażania swoich potrzeb jako mieszkańców. Założeniem projektu było zachęcenie uczniów do angażowania się
            w rozwój swoich miejscowości.  Nauczyciele, którzy przeprowadzili w placówkach zajęcia, mogli wraz
            z uczniami wziąć udział w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!”, w którym należało zgłosić ciekawy pomysł na inwestycję w szkole lub jej okolicy. Projekty mogły dotyczyć różnych zagadnień.

             

            Nasza szkoła również przygotowała swój projekt i okazał się on być dużym sukcesem. Znaleźliśmy się w gronie 7 laureatów konkursu. Dzięki zaangażowaniu nauczyciela prowadzącego lekcje, a także uczniom, którzy wraz z nim pracowali nad projektem - do naszej placówki trafi nagroda w postaci monitora interaktywnego w komplecie z głośnikami, dzieki któremu lekcje będą jeszcze ciekawsze. Organizatorzy nie zapomnieli również o zaangażowaniu nauczyciela prowadzącego, który otrzyma nagrodę rzeczową.

             

            Pełną listę zwycięzców, a także informacje o projekcie można znaleźć na stronie: www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja

          • TalentowiSKO - pokaz talentów z SKO

          • W dnu 24 listopada odbył się w szkole Pokaz Talentów z SKO. Uczestniczyli w nim członkowie SKO z klas I - V. Każdy z występujących pokazał swój największy talent. Były zabawy z piłką, akrobacje, śpiew, sztuczki z papierem, sznurkami i wiele innych. Występom towarzyszył duży stres i wielkie emocje. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni wielkimi brawami. Każdy wystepujący otrzymał medal TALENT ROKU 2022 oraz słodki upominek. Jury w składzie p. Alina Skłodowska, p. Edyta Wojtyła, p. Elżbieta Wójcicka wyłoniło zwycięzcę pokazu. Została nią Oliwia Kania z klasy V za przepiękny występ wokalny. Wyróznienie jury trafiło do uczniów z klasy I za taniec. Członkowie SKO mogli także w tajnym głosowaniu wybrać swojego zwycięzcę - większością głosów zwyciężyło trio Amelka, Zosia i Tosia za układ gimnastyczny.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom, bo każdy występ był przepiękny i emocjonujący. BRAWO!