• Akcja "Sprzątanie świata - Polska"

• Z ogromnym zapałem i zaangażowaniem wzięliśmy udział w kolejnej edycji akcji "Sprzatanie świata - Polska". Cel szczytny, więc rąk do pracy nie brakowało. Uprzątnęliśmy tereny przyszkolne, plac, boisko i najbliższą okolicę. Pogoda dopisała. Efektem naszej pracy były przepełnione po brzegi worki na śmieci.

• Bezpieczna droga do szkoły

•

12 września w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas II - V z policjantem. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Pani policjantka rozmawiała z uczniami o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przypomniała również zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi. Ponadto funkcjonariuszka poruszyła temat cyberprzemocy i skutków, jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu.

• Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

• „Wybiła już godzina. Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna. Znów dni popłyną pracowite

Nad książką szkolną, nad zeszytem...

Życzę Wam wszystkim na początek

Szkolnego roku-samych piątek!”

4 września 2023 roku o godzinie 8.10

rozpoczęła się uroczysta inauguracja

nowego roku szkolnego 2023/2024. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, Dyrektor szkoły p. Izabela Joanna Zalewska powitała wszystkich przybyłych na dzisiejszą uroczystość. Przedstawiła wychowawców poszczególnych klas oraz omówiła sprawy organizacyjne. Życzyła wszystkim by zdobywanie wiedzy stało się fascynującą przygodą, odnajdywaniem samego siebie i swoich zainteresowań. Po uroczystości uczniowie udali się do wyznaczonych sal na pierwsze po wakacjach spotkanie ze swoimi wychowawcami.

Mamy nadzieję, że pierwszy dzwonek otworzy wszystkim uczniom drzwi do wielkiej przygody.

• Pecynka 2023

• W sobotnie południe, 2 września odbyły się uroczyste obchody 79 rocznicy Bitwy pod Pecynką w ramach operacji ,,Burza’’ w Puszczy Białej. Uroczystości rozpoczęła polowa msza święta, która była dobrym momentem do zatrzymania się choćby na chwilę, by powspominać heroiczną walkę żołnierzy Armii Krajowej z okupantem. Następnie wspólnie odśpiewano hymn państwowy, po którym wygłoszono okolicznościowe przemówienia oraz wręczono medale i odznaczenia. Odczytano Apel Pamięci oraz oddano salwę honorową, aby uczcić pamięć wszystkich rodaków, którzy walczyli o niepodległość Polski. Na zakończenie uroczystości delegacje złożyły wieńce i zapaliły znicze pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy Armii Krajowej. Nasza szkoła po raz kolejny była obecna ze sztandarem oraz oprawą muzyczną. Dziękujemy wszystkim uczniom oraz rodzicom za obecność.

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 za nami. Apel z okazji zakończenia roku szkolnego otworzyła pani dyrektor Izabela Zalewska, która serdecznie powitała obecnych gości: wójta Gminy Wąsewo pana Rafała Kowalczyka, pana Tadeusza Bąka- przewodniczącego Rady Gminy, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Wąsewie panią Martę Wójcik, przedstawiciela Banku Spółdzielczego w Wąsewie pana Michała Mścichowskiego, Radę Rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów, szczególnie uczniów klasy VIII oraz ich rodziców.

Uroczystość jak zwykle była wyjątkowa. Rozdano nagrody, stypendia, dyplomy, podziękowania oraz wyróżnienia.

Dla wielu uczniów to początek nowego rozdziału. Trzecioklasiści od września zaczną nowy etap edukacyjny. Ósma klasa natomiast wkroczyła w szeregi absolwentów naszej szkoły i od nowego roku szkolnego rozwiną skrzydła w szkołach ponadpodstawowych. Życzymy im wszystkiego co najlepsze w ich zamierzeniach i planach.

Tego dnia mieliśmy zaszczyt gościć także absolwentów z rocznika 73’, którzy dokładnie 50 lat temu opuszczali mury naszej szkoły. Mieli oni okazję odbyć sentymentalną podróż w czasie – odwiedzić dawno niewidziane miejsca, porozmawiać z kolegami i koleżankami ze szkolnej ławy.

Na zakończenie uroczystości pani dyrektor szkoły Izabela Zalewska podziękowała rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w pracę na rzecz szkoły, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za wysiłek włożony podczas minionych dziesięciu miesięcy ciężkiej pracy. Życzyła również wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji