• Wykopki 2024

•

Klasa IV razem z wychowawcą i Przedszkolakami uczestniczyła dziś w wykopkach w gospodarstwie rolnym Państwa Klaudii i Tomasza Kuśpiel bardzo dziękujmy za miłe przyjęcie nas u siebie.

• Wizyta policjantów w naszej szkole

• Dziś naszą szkołę odwiedzili policjanci – aspirant Sylwester Wyrzykowski i aspirant Marzena Laczkowska, a także wyjątkowy gość – pies tropiący o imieniu Andi, owczarek niemiecki z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. Policjant opiekujący się psem opowiedział o swojej pracy oraz o tym, jak pies pomaga w poszukiwaniach osób zaginionych i tropieniu przestępców. Andi, pod okiem swojego opiekuna, zaprezentował swoje umiejętności, pokazując wysoki poziom wyszkolenia. Policjant przeprowadził również rozmowę o zachowaniu ostrożności wobec zwierząt, zwracając szczególną uwagę na to, jak postępować w sytuacji spotkania z nieznanym psem, oraz przedstawił bezpieczną pozycję "żółwia" na wypadek ataku. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość pogłaskania Andiego, który uwielbia kontakt z najmłodszymi. Aspirant Marzena Laczkowska omówiła zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ze szczególnym naciskiem na poruszanie się pieszych, noszenie odblasków oraz bezpieczne korzystanie z rowerów i hulajnóg elektrycznych. Dziękujemy za wizytę i cenne informacje dotyczące bezpieczeństwa Policja Ostrów Mazowiecka

• Krajowa odznaka jakości eTwinning 2024

• Przekazujemy dobrą wiadomość.

Międzynarodowy projekt eTwinning GAMIFYING MY CLASS, który został przeprowadzony przez uczniów klasy VI wraz z nauczycielem języka angielskiego panią Edytą Wojtyłą otrzymał Krajową Odznakę Jakości. eTwinning to nazwa jednego z programów Unii Europejskiej, którego celem jest umożliwienie zdalnego – czyli po prostu internetowego – kontaktu między szkołami z wielu państw europejskich. Oliwia, Julia, Hania, Oliwia, Błażej i Kacper realizowali zadania projektowe od lutego do maja 2024 roku współpracując z uczniami oraz nauczycielami z Rumunii, Grecji, Włoch, Turcji oraz dwoma szkołami z Portugalii.

Odznaka Jakości eTwinning jest przyznawana wybitnym projektom eTwinning, które osiągnęły określony krajowy i europejski standard:
            1. Odznaka przyznawana jest jako Krajowa Odznaka eTwinning (dla nauczycieli zarejestrowanych w programie) oraz Europejska Odznaka eTwinning (dla projektów);
            1. Krajowa Odznaka Jakości przyznawana jest przez Krajowe Biuro eTwinning tym nauczycielom, których praca w ramach międzynarodowego projektu osiągnęła określony poziom;
            2. Odznaka jest wyrazem uznania dla nauczycieli i uczniów za zaangażowanie w działania poświęcone eTwinning.

Serdecznie gratulujemy!!!

• Inauguracja roku szkolnego 2024/2025

• 2 września 2024 roku uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2024/2025. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice zebrali się na szkolnym korytarzu głównym, aby wspólnie powitać nadchodzący rok pełen wyzwań i nowych możliwości. Mamy nadzieję, że letni odpoczynek przyniósł Wam wiele radości i energii do podjęcia nowych wyzwań. Życzymy wszystkim uczniom oraz rodzicom i opiekunom owocnego roku szkolnego pełnego sukcesów i niezapomnianych chwil. Wierzymy, że dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu, ten rok będzie wyjątkowy.

• Obchody 80. rocznicy Bitwy pod Pecynką

• W gminie Długosiodło 31 sierpnia ponownie oddano hołd polskim bohaterom, którzy polegli w bitwie pod Pecynką. Wydarzenie upamiętniało rocznicę bitwy stoczonej 2 września 1944 roku, kiedy to oddziały Armii Krajowej w ramach akcji „Burza” walczyły z niemieckimi siłami. Obchody 80. rocznicy tej bitwy rozpoczęły się polową mszą świętą w intencji poległych żołnierzy. Po niej odśpiewano hymn narodowy i wygłoszono przemówienia. Odczytano również Apel Pamięci oraz oddano salwę honorową na cześć wszystkich Polaków walczących o wolność kraju. Podczas uroczystości wręczono medale i odznaczenia. Miło nam poinformować, że nasza szkoła została w tym roku wyróżniona odznaczeniem za zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Pani Dyrektor Izabela Zalewska oraz Pani Alina Skłodowska również otrzymały indywidualne odznaczenia, co napawa nas dumą. Na zakończenie ceremonii delegacje złożyły wieńce i zapaliły znicze pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy Armii Krajowej. Głównym organizatorem obchodów był Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Krajowe „Opocznik”.

• 85. Rocznica wybuchu II Wojny Światowej

• 1 września 1939 roku wojska niemieckie bez wypowiedzenia wojny przekroczyły o świcie granice Rzeczypospolitej, rozpoczynając tym samym pierwszą kampanię II wojny światowej. O godzinie 4.35 przeprowadzono zbombardowanie Wielunia. Atak ten nastąpił kilka minut przed salwami pancernika „Schleswig-Holstein” oddanymi w kierunku Westerplatte. II wojna światowa była największą i najkrwawszą wojną w historii ludzkości. Według różnych szacunków wojna pochłonęła od 50 do 78 milionów istnień. Polska poniosła największe straty i szkody demograficzne spośród wszystkich państw walczących i okupowanych. Corocznie w tym dniu oddajemy hołd tym wszystkim żołnierzom i cywilom, którzy oddali swe życie w bohaterskiej walce z najeźdźcą.