• Podsumowanie grudnia w SKO

• W styczniu na apelu szkolnym podsumowaliśmy działania SKO w grudniu:

Systematycznie oszczędzający - Hubert Górka z klasy 4, Maja Brejnak z klasy 4, Bartosz Śpiewak z klasy 2.

Mistrzowie oszczędzania - Antonina Nowak z klasy 3, Hubert Górka z klasy 4, Michał Masłowski z klasy 3.

Mistrzowska klasa w oszczędzaniu - klasa 3.

Podsumowano konkursy na EKO ozdobę świąteczną oraz bałwanka z surowców wtórnych oraz konkurs klasowy na świąteczne udekorowanie drzwi klasowych materiałami EKO.

Wszyscy wyróżnieni otrzymali nagrody - gadżety z logo BS w Wąsewie.

• Międzyszkolna kolaboracja.

• Jeszcze przed przerwą świąteczną dotarły do nas kartki z życzeniami bożonarodzeniowymi od naszych imienników ze Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Armii Krajowej w Warszkowie. Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za każdą kartkę i życzenia. Własnoręcznie wykonane kartki są przepiękne a życzenia chwyciły nas za serce. Z tego miejsca w imieniu całej społeczności przyjmijcie, proszę najlepsze życzenia noworoczne. Uczniom- samych sukcesów w nauce, Nauczycielom-wytrwałości i spełnienia w zawodzie, Rodzicom-powodów do rodzicielskiej dumy, Wszystkim- zdrowia i spełnienia marzeń.

• Bezpieczne Ferie 2024. Wizyta Policji.

• Wielkimi krokami zbliżają się ferie, dlatego naszą szkołę odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Maz. Policjanci spotkali się z uczniami klas II – VII oraz Oddziału Przedszkolnego w czwartek 4 stycznia, aby przypomnieć im zasady bezpiecznego zachowania się podczas zimowego wypoczynku.Podczas spotkania dzieci mogły dowiedzieć się m.in o :- bezpiecznych zabawach na śniegu (gdzie bezpiecznie jeździć na sankach/nartach czy łyżwach)- zasadach ruchu drogowego pieszych i rowerzystów ( w tym przepisach dotyczących osób jeżdżących na hulajnogach elektrycznych, quadach, skuterach)- sytuacjach w jakich należy używać nr alarmowego 112- zachowaniu ostrożności w kontaktach z obcymi osobami- zachowaniu ostrożności w kontaktach z bezpańskimi zwierzętami- odpowiedzialności karnej nieletnich w sytuacji palenia papierosów, picia alkoholu oraz wprowadzenia od 1 stycznia tego roku zakazu sprzedaży napojów energetycznych osobom poniżej 18 roku życia.Dziękujemy Policja Ostrów Mazowiecka za wizytę i cenną lekcję o bezpieczeństwie.