• Informacje o szkole

• II. BAZA MATERIALNA SZKOŁY

Nasza szkoła to mała, wiejska placówka położona we wsi Brudki Stare gm. Wąsewo. W skład obwodu szkolnego wchodzi 4 okoliczne wsie: Brudki Nowe, Przedświt, Majdan Suski, Ulasek. Obecnie do szkoły uczęszcza 81 dzieci uczących się w ośmiu oddziałach szkoły podstawowej i oddziale przedszkolnym. Przygotowaniem przedszkolnym objęte są dzieci   pięcioletnie i sześcioletnie. Pięćdziesiąt procent społeczności szkolnej to uczniowie dowożeni na zajęcia autobusem szkolnym.

Liczba wykorzystywanych pomieszczeń ulegała ciągłej zmianie i modernizacji. Obecnie korzystamy z  7 sal lekcyjnych, pracowni komputerowej i biblioteki. Do dyspozycji uczniów i mieszkańców oraz klubu sportowego pozostaje nowo oddane w roku 2009 trawiaste boisko do piłki nożnej. W szkole znajdują się również: pokój nauczycielski, gabinet dyrektora, gabinet logopedyczny, stołówka, szatnie, łazienki i duży korytarz wykorzystywany do zajęć wychowania fizycznego. Szkoła nie dysponuje salą gimnastyczną.

Placówka wyposażona jest w podstawowy sprzęt i pomoce szkolne.

III. ORGANY SZKOŁY

Organem prowadzącym szkołę jest Urząd Gminy w Wąsewie.

Funkcję dyrektora szkoły pełni  Pani Krystyna Wyszyńska-Kołakowska.

Statutowymi organami szkoły są: Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski.

Organem sprawującym nadzór pedagogiczny nad szkołą jest Kuratorium Oświaty w Warszawie.

IV. KADRA PEDAGOGICZNA

Zespół pedagogiczny szkoły liczy 13 osób. Osiem osób zatrudnionych jest w pełnym wymiarze godzin. Pozostałe osoby pracują na terenie naszej szkoły oraz w innych placówkach oświatowych.

Wszyscy nauczyciele posiadają kwalifikacje do  nauczanych przez siebie przedmiotów, w tym:  9  nauczycieli posiada wykształcenie wyższe magisterskie, 2 -   wyższe zawodowe, 1- kolegium teologiczne, 1- SN. Stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego ma sześciu pedagogów, czterech -  nauczyciela mianowanego, zaś pozostali to „nauczyciele kontraktowi”.

Nauczyciele sukcesywnie pogłębiają wiedzę pedagogiczną, 3 nauczycieli ma ukończone studia podyplomowe. Kadra pedagogiczna jest stabilna.

V. CZYM SIĘ KIERUJEMY W SWOJEJ DZIAŁALNOŚCI?

(GŁÓWNE ZADANIA SZKOŁY)

Jako szkoła staramy się kształcić swoich uczniów na najwyższym poziomie, a jednocześnie wychowywać i przygotowywać do życia we współczesnym świecie. Angażujemy we  wspólne działania siły intelektualne nauczycieli, uczniów i rodziców. Rozwijamy kreatywność uczniów i nauczycieli. Dlatego też wzbogacamy ofertę zajęć obowiązkowych  o dodatkowe formy pracy, w tym:

• koło informatyczne,

-    SKS

-    zajęcia logopedyczne,

• zajęcia wyrównawcze i zajęcia dla uczniów zdolnych,
          • zajęcia sportowe wyjazdy na basen i halę sportową,
          • wyjazdy do kina, teatru,
          • konkursy szkolne i pozaszkolne,
          • wycieczki krajoznawcze.

Szkoła jest jedynym ośrodkiem życia kulturalnego w naszej miejscowości, dlatego też na terenie szkoły organizowane są imprezy i uroczystości z udziałem społeczności lokalnej . Są to :

• Pożegnanie lata,
          • Święto pieczonego ziemniaka,
          • Wigilia ogólnoszkolna połączona z wystawieniem jasełek bożonarodzeniowych,
          • Zabawa karnawałowa połączona z przedstawieniem teatralnym w wykonaniu rodziców,
          • Dzień Seniora,
          • Święto Rodziny.

VI. NAJWAŻNIEJSZE OSIAGNIĘCIA SZKOŁY

Szkoła wdraża do kultywowania tradycji rodzinnych, regionalnych i patriotycznych. Uczniowie szkoły biorą udział w licznych konkursach, uzyskując wiele nagród i wyróżnień. Szczególnym  zainteresowaniem cieszą się:

• Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy „Ekoplaneta”,
          • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”,
          • Konkursy wiedzy przedmiotowej z języka polskiego, matematyki i przyrody,
          • Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa  w Ruchu Drogowym,
          • Konkursy ekologiczne: „Mój region, moja mała Ojczyzna”, „ Zbieram punkty za butelki”
          • Konkurs „Dziś oszczędzam w SKO jutro w Banku Spółdzielczym”

-    konkursy plastyczne: „ Bezpiecznie na wsi”,

Szkoła Podstawowa w Brudkach Starych to kuźnia sportowych talentów. Od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w rywalizacji o Puchar Wójta Gminy Wąsewo oraz wielu innych zmaganiach sportowych.