• Ogólnopolski Konkurs Matematyczny "Orzeł Matematyczny"

• W kwietniu uczniowie naszej szkoły przystapili do Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Orzeł Matematyczny". Z zadaniami zmagali się uczniowie klas IV - VIII. Jesteśmy bardzo dumni z wyniku uczennicy klasy 4 - Amelii Gałązki - która otrzymała tytuł laureata. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki z tabliczką mnożenia. Gratulujemy!

• VII Gminny Konkurs Matematyczny "Liczydło"

• W dniu 5 czerwca do naszej szkoły zawitały najlepsze matematyczne umysły naszej gminy, by zmagać się z trudnymi zadaniami podczas kolejnego, już VII Gminnego Konkursu Matematycznego "Liczydło".

Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas IV - VIII ze szkół podstawowych z Rząśnika Włościańskiego, Trynos - Osiedle, Wąsewa i Brudek Starych, łącznie 30 uczestników. Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Pawłowska, Klaudia Pazik i Anna Wachaczyk, pod okiem organizatora Katarzyny Kryspin.

Po 60 minutach wytężonej pracy i dogrywkach wyłoniono zwycięzców.

Kategoria klas IV:

I miejsce - Alan Kowalczyk (ZPO Wąsewo), II miejsce - Filip Równy (ZPO Wąsewo), III miejsce - Maja Kryspin (PSP Rząśnik Włościański)

Kategoria klas V:

I miejsce - Jakub Skrzecz (ZPO Wąsewo), II miejsce - Karolina Wielgus (NSP Trynosy-Osiedle), III miejsce - Kacper Głosek (PSP Rząśnik Włościański)

Kategoria klas VI:

I miejsce - Przemysław Sobotka (ZPO Wąsewo), II miejsce - Szymon Gajewski (ZPO Wąsewo), III miejsce - Iwona Kowalska (PSP Rząśnik Włościański)

Kategoria klas VII:

I miejsce - Mikołaj Fercho (ZPO Wąsewo), II miejsce - Wiktoria Borowy (PSP Rząśnik Włościański), III miejsce - Lena Cichowska (PSP Rząśnik Włościański)

Kategoria klas VIII:

I miejsce - Oliwia Budniak (ZPO Wąsewo), II miejsce - Hubert Równy (PSP Rząśnik Włościański), III miejsce - Mateusz Michalski (ZPO Wąsewo)

Laureaci I, II i III miejsca otrzymali pamiątkowe puchary i medale oraz podkładki matematyczne. Dla każdego uczestnika był dyplom i długopis grawerowany.

Nie zabrakło słodkiego poczęstunku i kanapeczek, które w miłym gronie kolegów i koleżanek - pasjonatów matematyki - z pewnością smakowały o wiele lepiej, niż zwykle.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, szczególnie ogromnej wiedzy matematycznej. Opiekunom  dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu. Do zobaczenia za rok.

• Podsumowanie działań SKO w roku szkolnym 2022/2023

• W dniu 1 czerwca świętowaliśmy nie tylko Dzień Dziecka. Opiekunowie SKO podsumowali całoroczną pracę i rozdali mnóstwo nagród nie tylko dla najlepszych. Każdy członek SKO otrzymał gadżety za całoroczne podejmowanie działań SKO, udział w wielu konkursach, projektach, pokazach i kiermaszach.

Wśród najaktywniejszych członków SKO wyłoniono:

Mistrza Oszczędzania

I miejsce - Hubert Górka z klasy 3, II miejsce - Kornelia Wysocka z klasy 2, III miejsce - Hanna Kropiwnicka z klasy 5

Najsystematyczniej Oszczędzającego

I miejsce - Wiktoria Prusik z klasy 1, II miejsce - Hubert Górka z klasy 3, III miejsce - Maja Brejnak z klasy 3

Mistrzowskie Klasy

I miejsce - klasa 1, II miejsce - klasa 2, III miejsce - klasa 3.

Zwycięzcy otrzymali wartościowe nagrody. Gratulujemy i zachęcamy do oszczędzania w nowym roku szkolnym.