• Mistrzowie Energii

• W ramach projektu/konkursu „Mistrzowie Energii” w naszej szkole odbyło się mnóstwo wydarzeń. Z realizacją poszczególnych założeń rzeczonego konkursu wystartowaliśmy dnia 9 stycznia. Podczas apelu koordynator projektu poinformował o szczegółach i przedstawił plan na poszczególne dni. Tego dnia wykonano także gazetkę tematyczną z hasłem „Mistrzowie Energii” inicjującą korowód wydarzeń edukacyjnych.10 stycznia świętowaliśmy Dzień Obniżania Kosztów Energii. Dzięki sprzężeniu tegoż dnia z naszym projektem mieliśmy okazję jeszcze bardziej zanurzyć się w wir realizacji celów konkursu czyli przekazaniu wiedzy na temat tego, dlaczego oszczędzanie energii jest istotne i na jakie sposoby możemy to robić, nie zapominając przy tym o zdrowych nawykach cyfrowych. Hasła zachęcające do powyższych szczytnych idei zostały „przemycone” w postaci, wykonanej specjalnie na tę okazję, fotobudki. Z pomocą znanych postaci z bajek nasi uczniowie chłonęli wiedzę energooszczędną, zdrowe nawyki cyfrowe, dobrze się przy tym bawiąc. Dnia 11 stycznia uczniowie klas IV-VI wzięli udział w mistrzowskich grach. Wykonali grę planszową, bingo oraz memory, w których zawarli główne założenia projektu, czyli przekazanie wiedzy na temat tego, dlaczego oszczędzanie energii jest istotne i na jakie sposoby można to robić, pamiętając o zdrowych nawykach cyfrowych. Wyłączyliśmy prąd i bawiliśmy się offline. Dnia 12 stycznia zostało zorganizowane spotkanie dla całej społeczności szkolnej z panem elektrykiem. Ekspert poświęcił nam swój czas aby przekazać fachową wiedzę naszym uczniom na temat dobrych praktyk oszczędzania energii i płynących z tego korzyści, jak też zdrowych nawyków cyfrowych. Uczniowie dowiedzieli się jak działa elektrownia, skąd się bierze prąd, jakie są jego źródła oraz tego, że każdy „grosik drąży portfel” i w skali roku przy dobrych nawykach energooszczędnych możemy odłożyć konkretne pieniądze, podkreślając wymiar ekologiczny tych działań. Wyjaśniono pojęcie „blackout” i to jak groźne i dotkliwe w skutkach może być to zjawisko dla nas. Dnia 13 stycznia klasa VIII rozegrała własne rozgrywki offline. Emocje sięgały zenitu a piątek 13tego włożyliśmy między bajki, ponieważ tego dnia każdy był wygrany i bogatszy w wiedzę dotyczącą oszczędzania prądu i zdrowych nawyków cyfrowych i dbałości o naszą planetę. Wszystkie nasze inicjatywy okraszone były grafikami edukacyjnymi. Nasze edu-drzwi zachwycały przez cały mistrzowski tydzień. Każda klasa, łącznie z oddziałem przedszkolnym udekorowała drzwi swojej klasy w mistrzowsko kreatywny sposób promując wszystko to, czego przez ostatni tydzień staliśmy się częścią czyli projektu/konkursu „Mistrzowie Energii”. Nasze działania promowaliśmy w mediach społecznościowych. Na lekcjach WDŻ klasy IV-VIII oglądali prezentację multimedialną. Klasy 0-III oglądali filmy tematyczne, kolorowali, rozwiązywali zagadki, puzzle, tworzyli plakaty oraz pisali dyktando na temat prądu.

• Loteria z SKO

• W dniu 13 stycznia uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w loterii zorganizowanej przez SKO. Wystraczyło zakupić los o niewielkiej wartości, by stać się właścicielem pięknego pluszaka, gry lub artykułu szkolnego. Największą popularnością cieszyły się jednak lizaki. Nic dziwnego - loteria była związana z obchodami Dnia Lizaka. Kupujących losy w loterii nie brakowało. A emocje - związane z otwarciem zakupionego losu i sprawdzeniem jaki fant jest pod danym numerem ukryty - były ogromne.

• Jasełka. Wigilia szkolna 2022.

• "Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku". Te słowa znanej piosenki towarzyszą nam od wielu już lat kojarząc się nieodłącznie z Wigilią i Świętami Bożego Narodzenia. Dla wielu najpiękniejszymi świętami w roku, urzekającymi kolorowym wystrojem, migocącymi światełkami i prezentami ofiarowanymi najbliższym. Tę piękną tradycję kultywujemy niezmiennie w naszej szkole, poprzez udział w Jasełkach i i uroczystej Wigilii. Tak też oczywiście było i w tym roku w środę 21 grudnia. O godzinie 11.00 Pani Dyrektor przywitała obecnych gości, którzy zaszczycili swoją obecnością tego dnia. Nasi uczniowie przy wsparciu nauczycieli i rodziców zaprezentowali piękne widowisko ozdobione kolędami i pastorałkami, które wprowadziło wszystkich w ten ciepły świąteczny nastrój, a wspólna Wigilia była uwieńczeniem tego pięknego dnia.

• Anioły w naszej szkole

• W dniu 5 grudnia Pani Dyrektor rozstrzygnęła i nagrodziła uczniów w ogłoszonym przed świętami konkursie na Anioły szkolne i dekoracje świąteczne w klasach.

Wśród nagrodzonych Aniołów byli: Wiktoria Prusik z klasy I, Arina Koloshuk z klasy II, Aleksandra Łoniewska z klasy III, Ewelina Kucińska z klasy IV, Hanna Kropiwnicka z klasy V, Maja Łoniewska z klasy VI oraz Anna Zdunek z klasy VIII.

W konkursie na dekorację świąteczną klasy zajęły kolejno miejsca:

- I miejsce - przedszkole, klasa I, II, III,

- II miejsce - klasa VI i VIII,

- III miejsce - klasa IV i V.

Klasy i wyróżnieni uczniowie otrzymali od Pani Dyrektor upominki.

W konkursie na dekorację świąteczną klasy zajęły kolejno miejsca:

- I miejsce - przedszkole, klasa I, II, III,

- II miejsce - klasa VI i VIII,

- III miejsce - klasa IV i V.

Klasy i wyróżnieni uczniowie otrzymali od Pani Dyrektor upominki.

• Szkolny apel SKO- podsumowanie grudnia

• W  styczniu odbył się apel podsumowujący działania SKO w grudniu.

Najlepiej oszczędzającą klasą okazała się klasa 3.

Mistrzami oszczędzania zostali:

- Antonina Nowak z klasy I oraz Hubert Górka z klasy III.

Mistrzami systematycznego oszczędzania zostali:

- Hubert Górka z klasy III, Bartosz Śpiewak z klasy I oraz Aleksandra Łoniewska z klasy III.

Podsumowano także grudniowie konkursy SKO - Eko skarboneczka, EKO organizer, EKO ozdboba świąteczna, EKO kartka świąteczna. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za piękne prace.