• Powitanie WIOSNY z SKO. Dzień Matematyki

• W dniu 21 marca wszyscy członkowie SKO naszej szkoły wspólnie świętowali obchody Powitania Wiosny. Rozpoczęliśmy od występów Cyrku SZOK. Tu się działo, co chwilę wystepy nagradzane były gromkimi oklaskami. Potem przyszedł czas na wiosenne, zdrowe śniadanie. Każda klasa wspólnie przygotowała, a potem spożywała własnoręcznie wykonane kanapeczki. Było smakowicie!!!

Po zdrowym posiłku przyszedł czas na wspólne rozgrywki sportowe zorganizowane przez Samorząd Szkolny. Startujący uczniowie musieli zmagać się z trudnymi konkurencjami, mierzonymi na czas. Kibice głośno dopingowali zawodników i nagradzali oklaskami. Spośród wielu rywalizujących zawodników wyłoniono zwycięzców. Nagrodzeni dyplomami zostali: Kacper Kania, Kacper Skiba oraz Patryk Krupiński.

Kolejnym punktem świętowania był Pokaz Mody Ekologicznej z SKO. Zadaniem uczniów każdej klasy było przygotowanie stroju z materiałów ekologicznych, surowców wtórnych. I tu członkowie SKO wykazali się niezwykłą pomysłowością: spódniczki z koreczków, starych gazet, folii, bluzeczki z worków na śmieci, kolorowe czapki z kartonu udekorowane korkami, śmieszne buty, torebki, okulary..... Było co podziwiać! Każda klasa miała swojego modela lub modelkę, którzy prezentowali strój. Cały pokaz w mistrzowski sposób relacjonowała uczennica klasy VIII Ania Zdunek.

Ostatnim punktem świętowania były zmagania w Matematycznych Domach Zagadek w ramach obchodów Dnia Matematyki. Każda klasa miała do wykonania wiele zadań i łamigłowek matematycznych. Emocji było wiele, wszystkie klasy ukończyły zadania z powodzeniem.

Teraz Pani Wiosna może już zagościć. Uczniowie klasy II przygotowali na dzień świętowania przedstawienie ekologiczne. Potem uczniowie klasy II i oddziału przedszkolnego przywołali Wiosnę głośnym śpiewaniem. Witaj Wiosno!

• Podsumowanie lutego w SKO

• W dniu 21 marca podsumowano szkolne konkursy SKO za miesiąc luty.

Najwięcej zaoszczędzili:

- Hubert Górka z klasy III, Kornelia Wysocka z klasy II, Antonina Kropiwnicka z klasy I i Hanna Kropiwnicka z klasy V.

Wśród systematycznych wyrózniono:

- Wiktorię Prusik z klasy I, Bartosza Śpiewak z klasy I oraz Maję Brejnak z klasy III.

Najlepszą klasą w oszczędzaniu okazała się klasa I. Wszyscy wyróznieni otrzymali upominki od opiekunów SKO. Serdecznie gratulujemy.