• 11 LISTOPADA- ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

• 14 listopada 2022 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W montażu słowno- muzycznym uczniowie starszych klas przypomnieli historię niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy zaborcy – trzy mocarstwa: Austria, Prusy (późniejsze Niemcy), Rosja – w 1795 roku podzielili między siebie polską ziemię i wymazali z mapy Europy nasze państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości.

Coroczna akademia z okazji Święta Niepodległości była dla społeczności uczniowskiej cenną lekcją historii i patriotyzmu oraz ważnym źródłem informacji o trudnych losach naszej Ojczyzny.

• Wycieczka do Warszawy

• W dniu 15 listopada uczniowie klas I - VI z naszej szkoły i uczniowie klasy I i II ze Szkoły Podstawowej w Wąsewie wybrali się na kolejną integracyjną wycieczkę, tym razem do Warszawy. Pierwszym celem naszej podróży była manufaktura cukierków. Uczniowie poznali tajniki produkowania słodkości. Każdy z uczestników wycieczki miał okazję do wykonania samodzielnie super słodkiego, karmelowego lizaka. Zabawa była wyśmienita. Nie zabrakło degustacji cukiereczków. Było słodko. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał dyplom i wykonanego lizaka.

Kolejnym punktem wycieczki było kino. Tu z zapartym tchem obejrzeliśmy film "King. Mój przyjaciel lew". Nie zabrakło wzruszeń i niejednokrotnie łezki, bo film wywoływał w widzach wiele emocji.

Po filmie czas na szaleństwo - wizyta w sali zabaw. Tu się działo... Na twarzach, mimo zmęczenia królował uśmiech.

A jak wycieczka - to i McDonald`s. Nie mogło być inaczej.

Dziękujemy pani Joli i uczniom z Wąsewa za wspólnie spędzony czas.

• Wizyta w schronisku

• 9. listopada 2022 r. Samorząd Uczniowski naszej szkoły połączył siły z Samorządem Uczniowskim szkoły w Wąsewie, aby wesprzeć schronisko dla zwierząt w ramach akcji charytatywnej. Szczytna inicjatywa zrodziła się w sercach młodych uczniów, którzy swoją myślą obejmują również bezbronne stworzenia. W schronisku dla bezdomnych zwierząt Canis w Kruszewie (malownicza okolica położona niedaleko Goworowa) znajduje się około 400 bezpańskich psów. Schronisko utrzymuje się samodzielnie. Nasza pomoc to tylko "kropla w morzu potrzeb". Uczniowie przekazali zebraną karmę, koce i zabawki dla zwierząt wdzięcznym wlascicielom schroniska. Wdzięczne są również te porzucone "przybłędy" zabiegające o miłość. Niektóre z nich nigdy nie wychodzą już poza ogrodzenie schroniska. Zachęcamy rodziny, które mają możliwość zapewnić zwierzętom kochający dom o odwiedzenie tego miejsca. Mimo, że nie ma tam ciszy, miejsce to może wzbogacić nas o bezinteresowną przyjaźń i lojalność na długie lata.

• Lekcja o Funduszach Europejskich

• „Lekcja o Funduszach Europejskich” w naszej szkole!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich VI”, której organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Tegoroczna edycja projektu poświęcona jest zagadnieniom rozwoju lokalnego.

W dniach 26 października, 4 i 9 listopada odbyły się lekcje informacyjne w klasach VI i VIII.

Poprzez grę, interesujące materiały edukacyjne- ulotki, film animowany, ciekawe ćwiczenia, uczniowie poznali pojęcia takie jak budżet obywatelski, konsultacje społeczne jakie są obszary rozwoju lokalnego, czym jest zaangażowanie mieszkańców w rozwój miejscowości i skąd brać środki na finansowanie pomysłów, które zmieniają lokalną przestrzeń. Zapoznali się również z wieloma zagadnieniami dotyczącymi Funduszy Europejskich. Dowiedzieli się także o dedykowanym wsparciu, jakim zostanie objęty makroregion w latach 2021-2027, tj. o nowym programie Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.

Realizacja projektu pozwoliła uczniom nabyć wiedzy ku temu, by w przyszłości stać się dorosłym, świadomym obywatelem wrażliwym na potrzeby lokalnej społeczności i aktywnie uczestniczącym w jej rozwoju.

.