• Szkolne Narodowe Czytanie 2022

• 16 września, w piątek uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami zagłębili się w tajemniczy świat „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, gdyż utwory te zostały wybrane w tym roku do ogólnopolskiej akcji pod patronatem Prezydenta RP Narodowe Czytanie 2022. Bieżący rok został ogłoszony Rokiem Romantyzmu Polskiego – w dwóchsetletnią rocznicę początku tej epoki literackiej. Przy specjalnie przygotowanej do tego wydarzenia dekoracji wszyscy uczniowie spotkali się na korytarzu szkolnym, by wysłuchać utworów Adama Mickiewicza czytanych przez reprezentantów starszych klas. Uczniowie klas 4-8 czytali następujące ballady i romanse: Pierwiosnek, Pani Twardowska, Powrót taty i Kurhanek Maryli. Osobą odpowiedzialną za tę imprezę była bibliotekarka p. Aleksandra Skarzyńska, która na samym początku imprezy zabrała głos krótko charakteryzując istotę Narodowego Czytania i utwory Adama Mickiewicza. Uroczystość odbyła się również przy współudziale nauczycielek języka polskiego p. Aliny Skłodowskiej i p. Anny Skoniecznej- Zambroń, które to wybrały utwory czytane przez naszych uczniów. Nasza społeczność szkolna świetnie się bawiła podczas recytacji pełnych humoru i powagi utworów, a Narodowe Czytanie stało się tradycją naszej szkoły i miejmy nadzieję, że co roku będzie radością  obcowania z literaturą piękną .

• Sprzątanie Świata - Polska 2022

• Uczniowie naszej szkoły również przyłączyli się do akcji Sprzątania Świata. Wspólnymi siłami uprzątnęli teren wokół szkoły, boisko i tereny przyszkolne. Teraz świat wokół nas jest piękniejszy i bardziej czysty.

• Narodowe Czytanie 2022

• Narodowe Czytanie to już tradycja w naszej gminie. 4 września 2022 roku w niedzielne popołudnie Gminna Biblioteka Publiczna w Wąsewie po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji, organizując VI już Narodowe Czytanie. W tym roku lekturą narodową były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Nie mogło rownież zabraknąć reprezentantów Naszej szkoły w składzie: pani Dyrektor Izabela Joanna Zalewska, Aleksandra Skarzyńska oraz Edyta Wojtyła, przyłączywszy się do akcji odczytując fragmenty utworów Wieszcza.

Wydarzenie uświetnili swoją obecnością w tym roku aktorzy Marta Żmuda-Trzebiatowska oraz Kamil Kula a oprawe muzyczną zapewnił nam duet skrzypcowy ViolLadies Monika Marta i Paula, skrzypaczka – Marta Bilińska-Pilch oraz altowiolistka – Monika Kamińska.

• Pecynka 2022

• 3.09.2022 r. obchodziliśmy 78. rocznicę Bitwy pod Pecynką. Uczniowie naszej szkoły upamiętnili to wydarzenie śpiewając pieśni patriotyczne przybyłym gościom, którzy nie kryli łez wzruszenia. Bitwa pod Pecynką była największym i jednocześnie najbardziej tragicznym w skutkach bojem oddziałów AK w północno – wschodniej części Mazowsza. Wziął w nim udział III batalion 13 Pułku Piechoty Armii Krajowej pod dowództwem majora Antoniego Jahołkowskiego ps. „Brzeski”, który liczył ok. 450 żołnierzy. Decydujące walki rozegrały się 31 sierpnia w okolicy Leśniczówki Pecynka, gdzie oddział pod dowództwem ppor. Alfreda Wieczorka „Tatara” w sile ok. 150 żołnierzy, okrążony przez wojsko niemieckie, stoczył kilkugodzinny bój o wyjście z okrążenia. Była to największa bitwa partyzancka w Puszczy Białej oraz jedna z największych na ziemiach polskich. Ranni i wzięci do niewoli zostali rozstrzelani na miejscu i pochowani w zbiorowej mogile. Po wojnie ciała poległych żołnierzy AK zostały ekshumowane i przeniesione na cmentarz parafialny w Ostrowi Mazowieckiej. Uroczystość rozpoczęła się mszą polową. Następnie odśpiewano hymn narodowy, po którym wygłoszono przemówienia oraz wręczono medale i odznaczenia. Uroczystość zakończyła się odczytaniem Apelu Pamięci oraz złożeniem wieńców pod pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej.

• Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2022/2023

• Dnia 1 września 2022 roku uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2022/2023

Drodzy Uczniowie! Mamy nadzieję, że ten rok szkolny będzie wypełniony samymi sukcesami, a zdobyta wiedza przyczyni się do rozwoju Waszych zainteresowań oraz pozwoli zrealizować wszystkie marzenia.

Drodzy Rodzice! Niech ten rok szkolny przyniesie wiele okazji do dumy i radości z osiągnięć dzieci.