• Wystawa Grzybów w Ostrowi Maz.

          • W dniu 18.09.2019 r. uczniowie klas I-III pod opieką p. Katarzyny Rogaczyk i p. Agnieszki Skrzecz udali się do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowi Mazowieckiej aby obejrzeć wystawę grzybów. Uczniowie podziwiali grzyby świeże oraz atrapy grzybów jadalnych, niejadalnych oraz trujących pogrupowane pod kątem ich podobieństwa zewnętrznego. Organizatorzy poza informacjami dotyczącymi rozpoznawania i zbierania grzybów bardzo ciekawie opowiedzieli nam na temat właściwego korzystania z lasu, grzybobrania oraz ochrony przed kleszczami. Na zakończenie wizyty w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej uczestnicy otrzymali materiały informacyjne oraz drobne upominki. Naszą udział w wystawie udokumentowaliśmy wpisem do księgi pamiątkowej.

          • Narodowe Czytanie 2019

          • Narodowe Czytanie to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie, również w placówkach oświatowych, zapoczątkowana w 2012. W 2019 r. wybrano „Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie”, czyli „teksty, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem”. Utwory te reprezentują różne epoki i style, a „łączy je to, co najważniejsze: są na trwałe wpisane w historię polskiej literatury. Para Prezydencka RP zaakceptowała wybór następujących nowel: • Dobra pani – Eliza Orzeszkowa    • Dym – Maria Konopnicka  • Katarynka – Bolesław Prus   • Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz    • Orka – Władysław Stanisław Reymont     • Rozdziobią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski• Sachem – Henryk Sienkiewicz• Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski. Również w naszej szkole dnia 13 września zorganizowano tę  popularną akcję czytelniczą. Wspólne czytanie klasyki polskiej rozpoczęło się od zapoznania uczniów z ideą Narodowego Czytania przez Panią Alinę Skłodowską, która wprowadziła uczniów w tematykę tej podniosłej akcji, opowiedziawszy pokrótce treści i znaczenie nowel polskich omawianych na zajęciach. Zaprosiła uczniów wszystkich klas do biblioteki, aby bardziej zapoznali się z czytanymi nowelami.  Uczniowie starszych klas czytali dwie nowele wybrane przez Panie polonistki. Odczytano fragmenty Katarynki Bolesława Prusa i Sachem Henryka Sienkiewicza. Scenografię imprezy przygotowała Pani bibliotekarka Aleksandra Skarzyńska, zaś utwory do czytania wybrała Pani Anna Skonieczna-Zambroń.

          • Drogowy Zawrót Głowy

          • W dniu 11 września 2019 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Drogowy zawrót głowy”. Dzięki niemu uczniowie klas I - VI oraz z przedszkolaki z oddziału przedszkolnego mogły poszerzyć i utrwalić sobie wiedzę dotyczącą zasad ruchu drogowego (znaku drogowego „Stop”, przejścia dla pieszych – „zebra”, a także sygnalizacji świetlnej). Wszystko przebiegało w formie zabawy oraz stałego aktywizowania uczniów poprzez udział w różnych zadaniach zlecanych przez aktorów. Pełen humoru spektakl był bardzo ciekawą lekcją  dla najmłodszych, która z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

          • WIZYTA PIERWSZOKLASISTÓW W BIBLIOTECE

          • 6.09.2019r. uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Skrzecz odwiedzili bibliotekę szkolną. Na samym początku pierwszoklasiści zapoznali się z z funkcjonowaniem biblioteki oraz jej zbiorami przeznaczonymi dla ucznów klas młodszych. Pani bibliotekarka pokrótce objaśniła zasady korzystania z biblioteki i przygotowała uczniów do samodzielnego wyboru książek. Lekcja między innymi miała na celu wdrożenie w uczniach poczucie dbałości o czysty i estetyczny wygląd książki. Poza tym uczniowie zasiedli przy stolikach w czytelni i mogli obejrzeć rozłożone dla dzieci książki. Oprócz tego ładnie odpowiadali na zagadki literackie. Na sam koniec przeprowadzono konkurs, który miał na celu sprawdzić czy uczniowie uważnie słuchali zasad korzystania z biblioteki i zasad zachowania się w tym szczególnym miejscu. Ostatnim elementem spotkania było zrobienie wspólnego zdjęcia i rozdanie uczniom pamiątkowych zakładek.

             

             

             

          • Uroczystości w Pecynce 2019

          • Po raz kolejny uczczono pamięć o polskich bohaterach poległych w bitwie pod Pecynką. Uroczystości upamiętniające 75. rocznicę bitwy oddziałów Armii Krajowej pod Pecynką w ramach operacji „Burza” w Puszczy Białej odbyły się 31 sierpnia 2019 r. Również reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w tej podniosłej uroczystości. Obchody rozpoczęły się około godziny 13.00 i pierwszym punktem spotkania było odśpiewanie hymnu narodowego. Powitano zacnych gości i następnie odczytano rys historyczny na temat operacji Burza w obwodzie AK Ostrów Mazowiecka oraz bitwy pod Pecynką. Miały miejsce również: apel pamięci w wykonaniu Wojska Polskiego i złożenie zniczy i wieńców pod pomnikiem. Na  koniec obchodów wręczono odznaczenia, dyplomy i legitymacje członkowskie. Miłym i niezapomnianym akcentem  uroczystości było wysłuchanie występu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów SP w Brudkach Starych. Dzieci z naszej szkoły odśpiewały pieśni legionowe i partyzanckie oraz wyrecytowały wiersze o tematyce wojennej. Nasza szkoła od lat bierze udział w tej ważnej imprezie, a tym samym przygotowuje się do uroczystości nadania imienia Żołnierzy Armii Krajowej, która będzie miała miejsce w październiku.

             

             

             

          • Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020

          • 2 września o godzinie 8.10 rozbrzmiał pierwszy powakacyjny dzwonek oficjalnie rozpoczynający nowy rok szkolny 2019/2020. Uroczystość rozpoczęto tradycyjnie – od wprowadzenia pocztu flagowego i odśpiewania hymnu państwowego. Nasza nowa pani Dyrektor – Izabela Zalewska powitała zebranych rodziców, uczniów i pracowników szkoły oraz omówiła organizację nowej szkolnej rzeczywistości. Zakończył się bowiem remont korytarza głównego oraz padła oficjalna data nadania imienia szkole. Z dniem 12 października 2019 roku nasza szkoła dumnie będzie nosić imię Żołnierzy Armii Krajowej.

            Pani Dyrektor podziękowała wszystkim rodzicom, którzy pomogli w organizacji tegorocznego stoiska podczas gminno – parafialnych dożynek 2019 w Wąsewie. W trakcie dożynek nasza szkoła pozyskiwała fundusze na nadanie imienia. Stoisko ze swojską żywnością przygotowaną przez rodziców i nauczycieli cieszyło się niemałym zainteresowaniem. Udało się pozyskać część pieniędzy na organizację tego jedynego w swoim rodzaju wydarzenia. Udowodniliśmy prawdziwość powiedzenia „w grupie siła”!

            Głos zabrał również wójt gminy Wąsewo pan Rafał Kowalczyk, który życzył zebranym, żeby ten rok szkolny był dla wszystkich jak najbardziej owocny, spokojny, przyniósł dużo satysfakcji i radości ze wspólnej pracy.

            W naszej szkole pracę rozpoczęła pani Katarzyna Orłowska, będzie wychowawcą oddziału przedszkolnego. Serdecznie witamy w naszej załodze!

            Po wysłuchaniu komunikatów wychowawcy wraz z uczniami rozeszli się do klas. Rok szkolny 2019/2020 uważamy za rozpoczęty!

             

             

             

             

          • I miejsce w regionie w konkursie Programu TalentowiSKO

          • Nasze szkolne SKO pod czujnym okiem opiekuna p. Katarzyny Kryspin przystąpiło z końcem września do konkursu „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym” w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Programu TalentowiSKO. Pracowaliśmy ciężko cały rok, gromadziliśmy prace, realizowaliśmy projekty, organizowaliśmy apele, konkursy wiedzy. Nasze wysiłki zostały docenione. Pod koniec maja ogłoszone zostały wyniki etapu regionalnego – zajęliśmy I miejsce. Otrzymaliśmy zaproszenie na finał konkursu. W dniu 13 czerwca, w siedzibie Banku Polskiej Spółdzielczości w Warszawie wręczono  nagrody zwycięzcom etapu krajowego konkursów w Programie TalentowiSKO. Do centrali Banku BPS przybyli laureaci pierwszych miejsc etapu regionalnego szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski.  Na galę udali się przedstawiciele naszej szkoły : opiekun SKO – pani Katarzyna Kryspin, pani Dyrektor Krystyna Wyszyńska – Kołakowska, członkowie szkolnego SKO –Natalia i Wojtek. Towarzyszyli im przedstawiciele naszego Banku Spółdzielczego w Wąsewie – pani Prezes Urszula Zalewska i bankowy opiekun naszego SKO – pani Marta Godlewska.

            Nasza szkoła otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł. Dodatkową niespodzianką był wywiad z naszymi uczniami – Natalką i Wojtkiem – przeprowadzony przez profesjonalną ekipę telewizyjną. Podczas wywiadu członkowie SKO z naszej szkoły zaprezentowali nasze Kroniki SKO opowiadając o całorocznej pracy w ramach działań SKO.

            Po gali zaproszeni goście spotkali się z mistrzynią olimpijską – świetną pływaczką – Otylią Jędrzejczak. Opowiadała w świetny sposób o motywacji i osiąganiu sukcesów w życiu. Członkowie SKO mieli okazję do wykonania pamiątkowego zdjęcia.

             

          • Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019

          • Po całym roku ciężkiej pracy nadszedł czas na upragnione wakacje. W środę 19 czerwca uroczyście pożegnaliśmy szkołę, żeby po dziesięciu miesiącach nauki odpocząć i zebrać siły na powrót do codziennych obowiązków. Uroczyste  zakończenie roku szkolnego zgromadziło uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Uroczystość rozpoczęliśmy od zaśpiewania hymnu i powitania przybyłych gości: pana Rafała Kowalczyka Wójta Gminy Wąsewo, Radnego Gminy Wąsewo Tadeusza Bąka,  prezes Banku Spółdzielczego w Wąsewie Panią Urszulę Zalewską, przedstawiciela ZNP Panią Marię Morawską. Absolwenci naszej szkoły pod okiem wychowawcy pana Leszka Skrzecz i opiekuna chóru pani Izabeli Zalewskiej przygotowali część artystyczną, która umilała przebieg uroczystości. Po uroczystym ślubowaniu naszych absolwentów i przekazaniu pocztu flagowego  nadszedł czas na najprzyjemniejszą część ceremonii – rozdanie świadectw. Jak co roku, wielu uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienia – za osiągnięcia w nauce i sporcie. Niektórzy uczniowie mogą pochwalić się naprawdę wysokimi średnimi – na ich świadectwach widnieje biało - czerwony pasek. Pani Dyrektor wręczyła także listy gratulacyjne rodzicom uczniów wyróżniających się w nauce. Na zakończenie uroczystości pani dyrektor szkoły pogratulowała uczniom wyników, podziękowała nauczycielom i pracownikom za całoroczną pracę, rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły i złożyła wszystkim życzenia dobrego wypoczynku oraz radosnych i bezpiecznych wakacji. Po tych podziękowaniach przyszedł czas na pożegnania. Społeczność szkolna oraz zabrani goście pożegnali uroczyście panią dyrektor Krystynę Wyszyńską-Kołakowską, która zakończyła swoją wieloletnią karierę zawodową i przeszła na zasłużoną emeryturę. Takie były ostatnie chwile spotkania poświęconego zakończeniu roku szkolnego. Chwilę później nauczyciele wraz z wychowankami udali się do sal, aby podsumować miniony rok szkolny. Do zobaczenia we wrześniu!

          • Uroczyste Zakończenie Roku Przedszkolnego

          • 18 czerwca 2019r. w iście musicalowym stylu świętowaliśmy zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w Oddziale Przedszkolnym. Po raz ostatni przed wakacjami dzieci zaprezentowały bardzo wakacyjną, żywiołową część artystyczną. Piosenki w języku polskim i angielskim oraz pokaz zumby zachwycił widownię. Zwieńczeniem występu było uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród książkowych przez panią dyrektor Krystynę Wyszyńską - Kołakowską oraz panią Elżbietę Wójcicką. Po części oficjalnej wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Pozostaje nam tylko życzyć wszystkim bezpiecznych i udanych wakacji oraz energetycznego powrotu we wrześniu! 

        • Konkurs plastyczny Symbole Armii Krajowej
          • Konkurs plastyczny Symbole Armii Krajowej

          • Symbol Polski Walczącej stał się w maju br. tematem szkolnego konkursu plastycznego organizowanego przez nauczyciela plastyki p. Annę Skonieczną-Zambroń. Publiczna Szkoła Podstawowa w Brudkach Starych, szykując się do nadania imienia Żołnierzy Armii Krajowej, pragnęła w ten sposób uczcić pamięć o bohaterach. Uczniowie wykonali dowolną techniką znamiennego Orła. Ilu uczniów, tyle wspaniałych prac. Prace konkursowe zostały zaprezentowane na tablicach korytarzowych, tak aby każdy, kto je zobaczy, mógł ocenić i wytypować zwycięzców. 7.06.2019 roku odbyło się szkolne głosowanie. W jury byli wszyscy uczniowie klas I-VIII, a także grono pedagogiczne i pracownicy szkoły. Zwycięzcą konkursu został Karol Kosiński, uczeń klasy IV. Drugie miejsce przypadło Michalinie Dzierżanowskiej z kl. VI, zaś trzecie miejsce ex aequo zajęła Kornelia Pieńkowska z kl. V oraz Gabrysia Kowalczyk z kl. IV. Serdecznie gratulujemy nie tylko zwycięzcom, ale i zwyciężonym, gdyż nieoceniony jest trud, który każdy uczeń włożył w swoją pracę. Dziękujemy również uczniom klasy IV za pomoc w liczeniu głosów :) 

        • Konkurs wiedzy historycznej o Armii Krajowej
          • Konkurs wiedzy historycznej o Armii Krajowej

          • Żołnierze Armii Krajowej – bohater zbiorowy i patron
            Konkursy związane z tematyką II wojny światowej, a przede wszystkim
             z żołnierzami Armii Krajowej nabrały rozpędu, przybywa coraz więcej wiedzy
            a  świadomość bohaterskich czynów żołnierzy rośnie i umacnia w nas wolę bycia współczesnym patriotą. Z uwagi na czas, który upływa, staramy się dotrzymywać dat
             i wywiązywać się z postawionych zadań, które niewątpliwie odgrywają nadrzędną rolę
             w przygotowaniach do najważniejszej uroczystości, która będzie miała miejsce
             w październiku 2019 r..
            Dnia 3 czerwca bieżącego roku odbył się w naszej szkole Konkurs wiedzy
             o Armii Krajowej.
            Wzięło w nim udział 22 osoby. Uczniowie podzieleni na II kategorie wiekowe po tygodniowych  przygotowaniach przystąpili do konkursu, który zakończył się pomyślnie dla wszystkich uczestników.
            W przedziale klas IV-VI, I miejsce zajęli:
            Gabriela Kowalczyk – kl. IV i Oskar Wójcik – kl. VI.
            II miejsce zdobyli:
            Kacper Kwiatkowski i Oskar Kania z kl. VI.
            Na III miejscu znalazł  się:
            Michał Grabuś.
            W kategorii klas VII-VIII zwyciężyły, zajmując pierwsze, zaszczytne I miejsce:
            Amelia Kowalczyk, Agnieszka Gałązka, Paulina Kukielska , Gabriela Krupińska – kl. VIII.
            II miejsce zajął-Michał Godlewski – kl. VIII,
            a III miejsce-Bartosz Kosiński – kl. VIII.
            Gratulujemy !

          • Egzamin na kartę rowerową

          • 13 czerwca uczniowie z klas IV - VI przystąpili do egzaminu praktycznego dającego uprawnienia do uzyskania karty rowerowej. Z częścią teoretyczną uczniowie zmierzyli się 7 czerwca zdając test sprawdzający wiedzę z zakresu znajomości znaków i sygnałów drogowych oraz przepisów ruchu drogowego obowiązujących pieszych i rowerzystów, obsługi technicznej roweru, udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Pieczę nad egzaminem objęła Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej. Wszyscy z dumą mogą nazywać się pełnoprawnymi użytkownikami jednośladów. Serdecznie dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej za pomoc i zorganizowanie tego przedsięwzięcia a uczniom gratulujemy zdalnego egzaminu i życzymy pięknych tras, frajdy z użytkowania roweru oraz wiatru w plecy J

             

        • Wycieczka do Warszawy
          • Wycieczka do Warszawy

          • 11 czerwca dzieci z przedszkola oraz uczniowie młodszych klas wyruszyli zwiedzać stolicę Polski. Wycieczkę rozpoczęliśmy od Ogrodu Zoologicznego, gdzie spędziliśmy 4 godziny na podziwianiu różnych gatunków zwierząt. Najwięcej zachwytów zdobyły bezkręgowce oraz goryle. Następnie udaliśmy się do kina na film w 3 D „Alladyn”. Była to bardzo wzruszająca historia o przyjaźni, władzy i konsekwencjach rożnych wyborów. Następnie udaliśmy do do sali zabaw „Eldorado” gdzie czekał na nas przepyszny obiad i wiele rożnych zabaw. Na zakończenie zostaliśmy poczęstowani pizzą. Wszystkie dzieci wróciły bardzo zadowolone.

             

          • Przedstawienie "Mały Książę"

          • W ubiegłą środę 12 czerwca miało miejsce przedstawienie „Mały Książę”.  Tę ponadczasową historię zaprezentowała nam klasa VIII pod opieką pani Anny Traczyk. Własnoręcznie przygotowana scenografia cieszyła oko, dwujęzyczny (angielsko – polski) scenariusz zachwycił swą oryginalnością a zdolności aktorskie klasy VIII przerosły wszelkie oczekiwania. Brawo Wy!

             

             

          • Wycieczka do Łomży

          • W dniu 10 czerwca uczniowie klas IV – VIII naszej szkoły oraz klasy IIIa gimnazjum w Wąsewie udali się na integracyjną wycieczkę do Łomży. Główną atrakcją był pobyt w Parku Trampolin. Mimo upału wszyscy bawili się znakomicie.

             

             

          • Czerwony Bór

          • W tym roku Dzień Rodziny przybrał formę wyjazdową. Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i opiekunami mieli okazję spędzić dni 4 – 5 czerwca na terenie poligonu GROM GROUP w Czerwonym Borze. Zakwaterowanie w namiotach poprzedziła zbiórka i wysłuchanie zasad bezpieczeństwa panujących na terenie poligonu. Pokrzepieni tradycyjną grochówką ruszyliśmy w teren, gdzie podzieleni na trzy grupy pod kierunkiem animatorów przemierzaliśmy kolejne punkty programu wyjazdu: strzelanie z wiatrówki, iście żołnierski tor przeszkód oraz spotkanie z ratownikami medycznymi, zwiedzanie karetki i udzielanie pierwszej pomocy na fantomie. Atrakcje uwieńczył grill, po którym czekała na nas przejażdżka wojskową ciężarówką Star wokół poligonu. Podziwiając malowniczy zachód słońca udaliśmy się chwilę odpoczynku, ponieważ nocą odbyła się zabawa w „świetliki”, która dostarczyła niemało wrażeń. Cali i zdrowi i zadowoleni po śniadaniu udaliśmy się w drogę powrotną J Było to niezwykłe doświadczenie, gdzie wszyscy mogli się zintegrować, poznać wartość drużyny, odkryć i pokonać swoje słabości, lęki i strachy w przepięknych okolicznościach przyrody, obcując z naturą. Bardzo dziękujemy wszystkim z GROM GROUP za tak wspaniałe przyjęcie.

          • Dzień Mamy i Taty

          • Jak co roku, 26 maja świętujemy Dzień Matki. Miesiąc później - 23 czerwca - obchodzimy Dzień Ojca. Postanowiły połączyć te święta tak, abyśmy mogli uczcić je i świętować razem. Dlatego 24.05.2019 r obchodziliśmy uroczyście Dzień Mamy i Taty. Spotkanie te w sposób szczególny przeżywały zarówno dzieci, jak i rodzice, którzy mogli podziwiać swoje pociechy w specjalnie przygotowanych występach artystycznych. Przedszkolaki i uczniowie klas I - IV recytowały okolicznościowe wiersze, wyrażając w ten sposób swoje uczucia przywiązania, miłości, szacunku i wdzięczności za trud wychowania. Nie zabrakło piosenek o tematyce rodzinnej. Dzieci w podzięce podarowały rodzicom własnoręcznie wykonane laurki i upominki.

        • Konkurs "Liczydło"
          • Konkurs "Liczydło"

          • V Gminny Konkurs Matematyczny „Liczydło”

            W dniu 28 maja o godzinie 8.30 rozpoczął się w naszej szkole V Gminny Konkurs Matematyczny „Liczydło”. W konkursie wzięło udział 30 reprezentantów w kategorii klas IV, V, VI, VII,VIII z naszej gminy: PSP w Rząśniku Włościańskim, PSP w Wąsewie oraz PSP w Brudkach Starych. Uczniowie zmagali się przez 60 minut ze skomplikowanymi zadaniami matematycznymi. O miejscu II i III w kategorii klasy VIII zadecydowała dwukrotna dogrywka. Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

            - poziom klasy IV

            I miejsce –Mateusz Michalski - Szkoła Podstawowa w Wąsewie

            II miejsce –  Oliwia Budniak - Szkoła Podstawowa w Wąsewie

            III miejsce –Amelia Błaszczak - Szkoła Podstawowa w Rząśniku Włościańskim

            - poziom klasy V

            I miejsce – Julita Kowalczyk - Szkoła Podstawowa w Rząśniku Włościańskim

            II miejsce –  Jakub Trojanowski - Szkoła Podstawowa w Wąsewie

            III miejsce – Maja Stepnowska - Szkoła Podstawowa w Brudkach Starych

            - poziom klasy VI

            I miejsce – Jakub Rytelewski - Szkoła Podstawowa w Wąsewie

            II miejsce– Aleksandra Mieczkowska-Szkoła Podstawowa w Rząśniku Włościańskim

            III miejsce –Marcin Kowalewski -  Szkoła Podstawowa w Brudkach Starych

            - poziom klasy VII

            I miejsce –Mikołaj Rydel – Szkoła Podstawowa w Wąsewie

            II miejsce – Grzegorz Pieńkowski - Szkoła Podstawowa w Brudkach Starych

            III miejsce – Anna Pieńkowska - Szkoła Podstawowa w Wąsewie

            - poziom klasy VIII

            I miejsce – Paulina Prusik – Szkoła Podstawowa w Wąsewie

            II miejsce –Marta Czarnecka - Szkoła Podstawowa w Wąsewie

            III miejsce –Aleksandra Szymańska - Szkoła Podstawowa w Brudkach Starych

            Zwycięzcy otrzymali od organizatora pamiątkowe dyplomy i nagrody. Wszyscy uczniowie dostali drobne upominki i dyplomy za udział.

            Opiekunami uczniów są: Anna Skalik i Małgorzata Wójcicka - Szkoła Podstawowa w Wąsewie, Małgorzata Pawłowska, Katarzyna Kryspin - Szkoła Podstawowa w Rząśniku Włościańskim. Konkurs zorganizowała i czuwała nad jego sprawnym przebiegiem Katarzyna Kryspin.

            Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy ogromnej wiedzy matematycznej, a opiekunom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu uczniów do konkursu.

        • Procamcup 2019
          • Procamcup 2019

          • 24 maja br. miał miejsce turniej Procam CUP 2019 w Dobrym Mieście. Nasza drużyna rocznikiem 2008 jako drużyna PSP Brudki Stare reprezentująca Gminę Wąsewo zakończyła rywalizację na drugim miejscu. Nagrody indywidualne powędrowały dla uczniów naszej szkoły Alana Wójcika i Igora Brylaka za pracę plastyczną pt. "Jak wyobrażasz sobie pracę rolnika w przyszłości”.