Poniedziałek upłynął w szkole w atmosferze miłości i przyjaźni. Na korytarzu już od rana można było zaobserwować zwiększoną ilość czerwieni. To dlatego, że prawie każdy uczeń miał na sobie jakiś element ubioru w czerwonym kolorze. A wszystko to z okazji Walentynek. Uczniowie kl. I-III zorganizowali w tym dniu specjalną ,,Pocztę Walentynkową‘’, aby można było przekazać walentynkowe wyznania ulubionym kolegom i koleżankom. Uczniowie własnoręcznie przygotowali serduszka i kartki walentynkowe wyrażając w ten sposób swoje sympatie. To był dzień pełen słodkości i niespodzianek.
Aktualności
Walentynki w szkole!
Tłusty czwartek w naszej szkole
- 7
Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek,
a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.
Tłusty czwartek to najsłodszy dzień w roku. Rozpoczyna on ostatni tydzień karnawału. Tradycja mówi, że każdy z nas powinien tego dnia zjeść przynajmniej jednego, słodkiego pączka. W naszej szkole wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły obchodzili tłusty czwartek zgodnie z tradycją, kosztując przepysznych lukrowanych pączków z konfiturą. Klasy I-III samodzielnie upiekły przepyszne babeczki. Tłusty czwartek minął na słodko.
Teatrzyk "Królowa Śniegu"
- 6
W dniu 10 lutego - w mroźny dzień - odwiedził nas teatrzyk z przedstawieniem typowo zimowym "Królowa Śniegu". Powiało chłodem. Na szczęście przepiękna baśń dobrze się skończyła. Aktorzy - lalki - otrzymały gromkie brawa od najmłodzszych widzów naszej szkoły. Po występach nastąpił czas na fotografie.
Bal karnawałowy
Bal karnawałowy to dzień niezwykły i wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W środę 03.02.2021 r. odbył się bal karnawałowy. Tego dnia już od rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać czarownicę, królewny, policjanta, pirata, Spider-Mana, liska,… nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki, to wszystkie dzieci z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce. Wszyscy bawili się znakomicie. Były “tańce – łamańce”, „pociąg”, „kaczuchy”. Jednym słowem zabawa na 102!!!.
03.02.2021 Tego dnia klasa 3 zaprezentowała swój talent teatralny. Z okazji balu karnawałowego wraz z wychowawcą przygotowali przedstawienie pacynkowe "Czerwony Kapturek". Młodsi koledzy i koleżanki byli zachwyceni.
Choć epidemię w kraju mamy, na SKO dzielnie wpłacamy!
Podsumowaliśmy I semestr w naszym szkolnym SKO. Podczas apelu nagrodzeni zostali systematycznie oszczędzający członkowie SKO, mistrzowie w oszczędzaniu. Mistrzowską klasą jest klasa II. GRATULUJEMY!
Konkurs plastyczny
Konkurs Edukacji Ekologicznej
Walentynki 2021 - konkursy
Sukcesy Ani i Gabrysi
Cyfrowa biblioteka dla uczniów i studentów
Organizacja nauki w szkołach i placówkach po feriach
Od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej.
Wesołych Świąt
Kolęda w wykonaniu Karoliny
Wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia
Wigilijna Święta Noc,
Od opłatka bije blask,
ale gdzieś tam ulicami,
Krążą ci, co są dziś sami,
Pusty talerz dostawiamy,
może zbłądzą pod nasz dach?
Wigilijna Święta Noc,
Niesie łaskę w każdy dom,
Serca swoje otwieramy
Dla tych, którzy są dziś z nami
I z czułością wspominamy tych,
Co już odeszli stąd.
Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia
Będą czasem spokoju i szczęścia,
radości przeżywanej w gronie najbliższych
Oraz wytchnienia od codziennych obowiązków.
Niech Nowy Rok .... przyniesie wszelką pomyślność
I pozwoli na spełnienie najskrytszych marzeń.
Pieniądze na zakup komputera dla dziecka z rodziny rolniczej
Do 30 grudnia 2020 r. można składać wnioski o przyznanie pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego (laptopa) wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką.
Wysokość pomocy wynosi 1500 zł na rodzinę.
Pomoc będzie przysługiwała rodzinie:
- w skład której wchodzi co najmniej dwoje dzieci w wieku do 18 lat, uczących się w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej w roku szkolnym 2020/2021;
- w której co najmniej jedno z rodziców/opiekunów prowadzi gospodarstwo rolne w rozumieniu przepisów o podatku rolnym;
- w której co najmniej jednemu z rodziców/opiekunów został nadany numer identyfikacyjny w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności;
- w której łączny dochód uzyskany przez rodziców/opiekunów w 2019 r., podzielony na rodziców/opiekunów i dzieci w wieku do 18 lat nie przekracza w przeliczeniu na osobę 1 200 zł miesięcznie;
- która nie otrzymała w ostatnich trzech latach poprzedzających dzień złożenia przedmiotowego wniosku, komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów, lub dofinansowania zakupu tych rzeczy.
Wsparcie będzie przyznawane jednemu z rodziców lub opiekunów na jego wniosek o przyznanie pomocy złożony do biura powiatowego Agencji właściwego ze względu na miejsce zamieszkania rodzica lub opiekuna.
Do wniosku o przyznanie pomocy należy dołączyć:
- kopie decyzji ustalających wymiar podatku rolnego na rok 2019 r.;
- kopie zeznań podatkowych za 2019 r.
- kopię faktury potwierdzającej dokonanie zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem wraz niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką – w przypadku dokonania tego zakupu przed dniem złożenia wniosku, ale nie wcześniej niż od dnia 10.12.2020 r.
Wsparcie można otrzymać jedynie na sprzęt komputerowy zakupiony w terminie od 10 grudnia 2020 r. do 31 marca 2021 r.
Rodzic lub opiekun musi dostarczyć fakturę potwierdzającą dokonanie zakup takiego sprzętu do 15 kwietnia 2021 r., do biura powiatowego Agencji, którego kierownik wydał decyzję o przyznaniu pomocy.
Kartki świąteczne
- 8
Wsparcie dla dzieci i młodzieży
Biuro Rzecznika Praw Dziecka przekazało informacje o pomocy kierowanej do dzieci i młodzieży.
Oferta to:
Całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika praw Dziecka - 800 12 12 12
Bezpieczny czat internetowy prowadzony na stronie:
https://brpd.gov.pl/sos-czat/
Więcej informacji na stronie:
https://brpd.gov.pl/2020/12/07/startuje-calodobowy-dzieciecy-telefon-zaufania-iczat-internetowy/
"Klasowy Dzień Uratowanych Słów"
Klasa VI w ramach lekcji języka polskiego stworzyła projekt pt. "Klasowy Dzień Uratowanych Słów". Autorami załaczonych prac są Gabriela Kowalczyk i Kacper Łoniewski.
Słowniczek gwary uczniowskiej
Andrzejki
Andrzejki
Andrzejki obchodzimy w nocy z 29 na 30 listopada w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Dzień ten przypada na końcu lub na początku roku liturgicznego.Tradycyjnie w wieczór Andrzejkowy wróżymy sobie co nas czeka w przyszłości. Obecnie wróżby andrzejkowe mają jedynie charakter zabawy. Z najciekawszych wróżb możemy wyróżnić;
Lanie wosku na zimno wodę przez klucz - w zależności od kształtu i rzucanego cienia zastygnietego wosku wróżba przepowiadał o przyszłym ukochanym.
Przekładanie butów od ściany do progau drzwi - oznacza to która pierwsza wyjdzie za mąż.
Karteczki z nazwą zawodów- oznacza to kim możemy zostać w przyszłości
Przekucie szpilką imienia wypisanego w wyciętym sercu- oznacza to imię ukochanego z którym będziemy w przyszłoci
Obieranie jabłka- polega na obraniu jak najdłuższej skórki a następnie rzucić ją za siebie postanie inicjałów oznacza imię ukochanego.
Nadstaw uszy szczekania okolicznych psów.- Strona, z której nadbiegało szczekanie pokazywała, skąd przybędzie ukochany.
W wodzie dwa listki- polega , że jeśli dwa puszczone na wodzie listki zetkną się ze sobą, to szybko wyjdzie za mąż
Zapałki- gdy dziewczynie podobał się chłopak zapalała jednocześnie dwie zapałki ,podczas spalania zapałki się zaginały ku sobie, to oznaczało szansę na miłość.
Anna Zdunek, kl. VI
Archiwum Aktualności