Klasa VI w ramach lekcji języka polskiego stworzyła projekt pt. "Klasowy Dzień Uratowanych Słów". Autorami załaczonych prac są Gabriela Kowalczyk i Kacper Łoniewski.
Aktualności
"Klasowy Dzień Uratowanych Słów"
Słowniczek gwary uczniowskiej
Andrzejki
Andrzejki
Andrzejki obchodzimy w nocy z 29 na 30 listopada w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Dzień ten przypada na końcu lub na początku roku liturgicznego.Tradycyjnie w wieczór Andrzejkowy wróżymy sobie co nas czeka w przyszłości. Obecnie wróżby andrzejkowe mają jedynie charakter zabawy. Z najciekawszych wróżb możemy wyróżnić;
Lanie wosku na zimno wodę przez klucz - w zależności od kształtu i rzucanego cienia zastygnietego wosku wróżba przepowiadał o przyszłym ukochanym.
Przekładanie butów od ściany do progau drzwi - oznacza to która pierwsza wyjdzie za mąż.
Karteczki z nazwą zawodów- oznacza to kim możemy zostać w przyszłości
Przekucie szpilką imienia wypisanego w wyciętym sercu- oznacza to imię ukochanego z którym będziemy w przyszłoci
Obieranie jabłka- polega na obraniu jak najdłuższej skórki a następnie rzucić ją za siebie postanie inicjałów oznacza imię ukochanego.
Nadstaw uszy szczekania okolicznych psów.- Strona, z której nadbiegało szczekanie pokazywała, skąd przybędzie ukochany.
W wodzie dwa listki- polega , że jeśli dwa puszczone na wodzie listki zetkną się ze sobą, to szybko wyjdzie za mąż
Zapałki- gdy dziewczynie podobał się chłopak zapalała jednocześnie dwie zapałki ,podczas spalania zapałki się zaginały ku sobie, to oznaczało szansę na miłość.
Anna Zdunek, kl. VI
Hejt w Internecie - spot dla Rodziców
STARTUJE „GWIAZDKOPISANIE” – ŚWIĄTECZNY KONKURS LITERACKO-PLASTYCZNY POLSKIEGO RADIA DZIECIOM
Kształcenie na odległość - Poradnik dla rodziców
Międzynarodowy Dzień Tolerancji
SYMBOLE NARODOWE
GMINNY KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH
SZKOŁA DO HYMNU
Sukces Natalii
Natalia Traczyk zdobyła III miejsce w Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Organizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej.
Serdecznie gratulujemy!!!
Regulamin korzystania z dziennika elektronicznego
Regulamin korzystania z dziennika elektronicznego dla rodziców
w Publicznej Szkole Podstawowej im. Żołnierzy Armii Krajowej w Brudkach Starych
1. Każdy rodzic/prawny opiekun otrzymuje login i hasło konta własnego oraz do konta swojego dziecka.
2. Fakt otrzymania dostępu do danych zawartych w dzienniku elektronicznym, rodzic zobowiązany jest potwierdzić własnoręcznym podpisem.
3. Hasło powinno być zmienianie co 30 dni. Hasło musi się składać z co najmniej 6 znaków i być kombinacją liter i cyfr. Początkowe hasło do swojego konta, które użytkownik dostanie od administratora służy tylko do pierwszego zalogowania.
4. Hasło umożliwiające dostęp do zasobów dziennika elektronicznego każdy użytkownik utrzymuje w tajemnicy, również po upływie ich ważności.
5. Konta rodziców/prawnych opiekunów są niezależne, dają one możliwość:
- wglądu do bieżących ocen cząstkowych, a także ocen przewidywanych, śródrocznych i rocznych uzyskiwanych przez uczniów,
- wglądu do zapisów frekwencji na zajęciach szkolnych,
- wglądu do wszystkich spóźnień na obowiązkowe zajęcia,
- wglądu do uwag i pochwał otrzymywanych przez ucznia,
- wglądu do zapowiedzi sprawdzianów, badania wyników nauczania, próbnych egzaminów zewnętrznych, wydarzeń szkolnych,
- wglądu do ogłoszeń szkolnych,
- otrzymywania powiadomień o nowych wiadomościach drogą mailową,
- dostępu do danych zawartych w dzienniku poprzez interfejs mobilny w telefonach komórkowych,
- otrzymywania powiadomień sms-em o nowych ocenach i nieobecnościach dziecka,
- komunikowania się ze wszystkimi nauczycielami, pedagogiem, psychologiem oraz dyrekcją szkoły.
6. Rodzic/prawny opiekun osobiście odpowiada za swoje konto w dzienniku elektronicznym szkoły i ma obowiązek nieudostępniania go swojemu dziecku ani innym nieupoważnionym osobom.
7. Rodzic/prawny opiekun ma obowiązek systematycznego sprawdzania postępów w nauce i frekwencji dziecka.
8. Rodzic/prawny opiekun ma obowiązek systematycznego usprawiedliwiania nieobecności ucznia na zajęciach szkolnych w terminach określonych w statucie szkoły i przekazanych przez wychowawcę na pierwszym zebraniu z rodzicami.
9. Rodzic/prawny opiekun jest zobowiązany do udzielania odpowiedzi na wszystkie wiadomości, jakie otrzymuje od nauczycieli i innych pracowników szkoły.
10. Uprawnienia przypisane użytkownikom mogą zostać zmienione przez administratora szkolnego dziennika elektronicznego.
KAŻDY UCZEŃ ZOBOWIĄZANY JEST DO:
1. Codziennego odbierania informacji przekazywanych w Librusie (nieodebranie przez ucznia wiadomości od nauczyciela w dniu prowadzenia zajęć do godz. 17.00 oznacza nieobecność ucznia na zajęciach, co nauczyciel odnotowuje w e-dzienniku,
2. Zgłaszania na bieżąco wszelkich wątpliwości co do formy, trybu czy treści nauczania nauczycielom lub wychowawcy (samodzielnie lub prosząc o pośrednictwo rodziców),
3. Systematycznej pracy na udostępnionych materiałach zgodnie, z tygodniowym planem zajęć, najlepiej w czasie rzeczywistym ( czyli w tym czasie, w którym ma lekcje w planie), a jeżeli nie ma takiej możliwości, to w dowolnym dla siebie czasie,
- Odesłania prac domowych w określonym terminie jest obowiązkowe.
Organizacja zajęć opiekuńczo - wychowawczych
Wytyczne MEN, MZ i GIS dla szkół podstawowych – działalność opiekuńcza dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej
Organizacja zajęć opiekuńczo-wychowawczych
w szkole podstawowej:- Od 9 listopada do 29 listopada br. szkoła podstawowa oraz szkoła artystyczna realizująca kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej jest zobowiązana prowadzić działalność opiekuńczą dla dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, uczęszczających do klas I–III szkoły podstawowej lub klas szkoły artystycznej realizującej kształcenie ogólne w zakresie odpowiadającym klasom I–III szkoły podstawowej.
- Organizacja pracy szkoły podstawowej w ramach działalności opiekuńczej powinna uwzględniać Wytyczne MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół
i placówek od 1 września 2020 r., w tym w zakresie:
- organizacji zajęć w szkole,
- higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń i powierzchni,
- gastronomii,
- postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników.
- Organizacja pracy szkoły podstawowej powinna uwzględniać także Zalecenia dla dyrektorów szkół ze strefy czerwonej.
https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-powrot-do-szkol2
- Rodzice zobowiązani są zgłosić potrzebę korzystania ze świetlicy szkolnej. Godziny pracy świetlicy wynikają z informacji zebranych od rodziców.
- W grupie może przebywać do 12 uczniów. W uzasadnionych przypadkach, za zgodą organu prowadzącego, można zwiększyć liczbę dzieci - nie więcej niż o 2. Przy określaniu liczby uczniów w grupie należy uwzględnić także rodzaj niepełnosprawności uczniów.
- Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze odbywają się w świetlicy szkolnej, a w przypadku liczby większej niż 12 (14) uczniów - w salach dydaktycznych. W czasie pobytu dzieci
w szkole: jedna grupa=jedna sala. - Do regulaminu korzystania z zajęć opiekuńczo-wychowawczych należy wprowadzić zapisy, dotyczące zachowania bezpieczeństwa w czasie epidemii.
- Do regulaminu korzystania z zajęć opiekuńczo-wychowawczych należy wprowadzić zapisy, dotyczące zachowania bezpieczeństwa w czasie epidemii.
- Do grupy przyporządkowani są, w miarę możliwości, każdorazowo ci sami, stali nauczyciele.
- Jedna grupa uczniów przebywa w świetlicy lub w razie potrzeby w wyznaczonej
i stałej sali. - Minimalna przestrzeń do zajęć opiekuńczo-wychowawczych dla uczniów w sali nie może być mniejsza niż 4 m2 na 1 osobę (uczniów i nauczycieli)*.
* Do przestrzeni tej nie wlicza się pomieszczenia/pomieszczeń kuchni, jadalni, innych pomieszczeń zbiorowego żywienia, pomocniczych (ciągów komunikacji wewnętrznej, pomieszczeń porządkowych, magazynowych, higienicznosanitarnych, - np. łazienek, ustępów). Nie należy sumować powierzchni sal dla dzieci i przeliczać łącznej jej powierzchni na limit miejsc. Powierzchnię każdej sali wylicza się z uwzględnieniem mebli oraz innych sprzętów, które się w niej znajdują.
- Obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
- Drzwi w ciągach komunikacyjnych, po których najczęściej poruszają osoby w szkole powinny być otwarte, w miarę możliwości tak, aby nie trzeba było ich otwierać (dotykać).
- Należy wprowadzić obowiązek zachowania dystansu między uczniami/pracownikami w przestrzeniach wspólnych szkoły i stosowanie przez nich osłony ust i nosa (korytarze, szatnia).
- Dyrektor szkoły aktualizuje wewnętrzny regulamin lub procedury funkcjonowania szkoły w zakresie działalności opiekuńczej w czasie epidemii, uwzględniając specyfikę placówki, zalecenia wskazane w przedmiotowych wytycznych oraz obowiązujące przepisy prawa.
- Dyrektor szkoły wprowadza dodatkowe środki ostrożności dotyczące funkcjonowania w szkole dzieci z chorobami przewlekłymi oraz dzieci z rodzin, w których domownicy mają istotnie obniżoną odporność, w porozumieniu z ich rodzicami/opiekunami prawnymi, np.
- obowiązek zachowania dystansu podczas zajęć opiekuńczo-wychowawczych
w świetlicy i innych salach,- w miejscach wspólnie użytkowanych (m.in. na korytarzach, w szatni) – obowiązek osłony ust i nosa.
- Należy ograniczyć organizowanie wyjść grupowych i wycieczek do zamkniętych przestrzeni z infrastrukturą, gdzie jest ograniczona możliwość zachowania dystansu społecznego. Rekomenduje się organizację wyjść w miejsca otwarte jak park, las, tereny zielone (z zachowaniem dystansu oraz zasad obowiązujących w przestrzeni publicznej).
- Spożywanie posiłków powinno odbywać się w tych samych grupach, w których realizowane są zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, z zachowaniem dystansu. Poszczególne grupy powinny w czasie posiłku w stołówce nie mieć ze sobą kontaktu
i nie siedzieć przy tych samych stolikach. Możliwe jest spożywanie posiłków tam, gdzie dana grupa dzieci stale przebywa (świetlica/sala dydaktyczna). Dzieci mogą spożywać posiłki i napoje przyniesione z domu. Posiłki mogą być przynoszone w pojemnikach prywatnych i w takich spożywane. - W sytuacji korzystania przez podmiot zewnętrzny z pomieszczeń szkoły, należy zobowiązać go do przeprowadzenia dezynfekcji pomieszczeń i użytych przyrządów oraz sprzętów należących do szkoły.
Święto Niepodległości
SZKOŁA PAMIĘTA - Czerwone korale
- 5
SZKOŁA PAMIĘTA - zawody sportowe Biało- Czerwonych
SZKOŁA PAMIĘTA - prace uczniowskie
Uczniowie naszej szkoły wykonali wspaniałe prace.
SZKOŁA PAMIĘTA - Patriotyczny Pokaz Mody
SZKOŁA PAMIĘTA! Patriotyczny Pokaz Mody
- 12
Patriotyczny Pokaz Mody w wykonaniu Przedszkolaków z Naszej Szkoły. Ale się działo!
SZKOŁA PAMIĘTA - Uroczystości w Pecynce
Nasza szkoła uczestniczyła w uroczystościach rocznicowych Bitwy pod Pecynką.
Archiwum Aktualności