• Regulamin korzystania z dziennika elektronicznego

          • Regulamin korzystania z dziennika elektronicznego dla rodziców

            w Publicznej Szkole Podstawowej im. Żołnierzy Armii Krajowej w Brudkach Starych

             

            1. Każdy rodzic/prawny opiekun otrzymuje login i hasło konta własnego oraz do konta  swojego dziecka.

            2. Fakt otrzymania dostępu do danych zawartych w dzienniku elektronicznym, rodzic zobowiązany jest potwierdzić własnoręcznym podpisem. 

            3. Hasło powinno być zmienianie co 30 dni. Hasło musi się składać z co najmniej 6 znaków i być kombinacją liter i cyfr. Początkowe hasło do swojego konta, które użytkownik dostanie od administratora służy tylko do pierwszego zalogowania.

            4. Hasło umożliwiające dostęp do zasobów dziennika elektronicznego każdy użytkownik utrzymuje w tajemnicy, również po upływie ich ważności.

            5. Konta rodziców/prawnych opiekunów są niezależne, dają one możliwość:

            • wglądu do bieżących ocen cząstkowych, a także ocen przewidywanych, śródrocznych i rocznych uzyskiwanych przez uczniów,
            • wglądu do zapisów frekwencji na zajęciach szkolnych,
            • wglądu do wszystkich spóźnień na obowiązkowe zajęcia,
            • wglądu do uwag i pochwał otrzymywanych przez ucznia,
            • wglądu do zapowiedzi sprawdzianów, badania wyników nauczania, próbnych egzaminów zewnętrznych, wydarzeń szkolnych,
            • wglądu do ogłoszeń szkolnych,
            • otrzymywania powiadomień o nowych wiadomościach drogą mailową,
            • dostępu do danych zawartych w dzienniku poprzez interfejs mobilny w telefonach komórkowych,
            • otrzymywania powiadomień sms-em o nowych ocenach i nieobecnościach dziecka,
            • komunikowania się ze wszystkimi nauczycielami, pedagogiem, psychologiem oraz dyrekcją szkoły.

            6. Rodzic/prawny opiekun osobiście odpowiada za swoje konto w dzienniku elektronicznym szkoły i ma obowiązek nieudostępniania go swojemu dziecku ani innym nieupoważnionym osobom.

            7. Rodzic/prawny opiekun ma obowiązek systematycznego sprawdzania postępów w nauce i frekwencji dziecka.

            8. Rodzic/prawny opiekun ma obowiązek systematycznego usprawiedliwiania nieobecności ucznia na zajęciach szkolnych w terminach określonych w statucie szkoły i przekazanych przez wychowawcę na pierwszym zebraniu z rodzicami.

            9. Rodzic/prawny opiekun jest zobowiązany do udzielania odpowiedzi na wszystkie wiadomości, jakie otrzymuje od nauczycieli i innych pracowników szkoły.

            10. Uprawnienia przypisane użytkownikom mogą zostać zmienione przez administratora szkolnego dziennika elektronicznego.

            KAŻDY UCZEŃ ZOBOWIĄZANY JEST DO:

            1. Codziennego odbierania informacji przekazywanych w Librusie (nieodebranie przez ucznia wiadomości od nauczyciela w dniu prowadzenia zajęć do godz. 17.00 oznacza nieobecność ucznia na zajęciach, co nauczyciel odnotowuje w e-dzienniku,

            2. Zgłaszania na bieżąco wszelkich wątpliwości co do formy, trybu czy treści nauczania nauczycielom lub wychowawcy (samodzielnie lub prosząc o pośrednictwo rodziców),

            3. Systematycznej pracy na udostępnionych materiałach zgodnie, z tygodniowym planem zajęć, najlepiej  w czasie rzeczywistym ( czyli w tym czasie, w którym ma lekcje w planie), a jeżeli nie ma takiej możliwości, to w dowolnym dla siebie czasie,

            1.   Odesłania prac domowych w określonym terminie jest obowiązkowe. 
          • Organizacja zajęć opiekuńczo - wychowawczych

          • Wytyczne MEN, MZ i GIS dla szkół podstawowych działalność opiekuńcza dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej

            Organizacja zajęć opiekuńczo-wychowawczych
            w szkole podstawowej:

            • Od 9 listopada do 29 listopada br. szkoła podstawowa oraz szkoła artystyczna realizująca kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej jest zobowiązana prowadzić działalność opiekuńczą dla dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, uczęszczających do klas I–III szkoły podstawowej lub klas szkoły artystycznej realizującej kształcenie ogólne w zakresie odpowiadającym klasom I–III szkoły podstawowej.
            • Organizacja pracy szkoły podstawowej w ramach działalności opiekuńczej powinna uwzględniać Wytyczne MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół
              i placówek od 1 września 2020 r.
              , w tym w zakresie:
            1. organizacji zajęć w szkole,
            2. higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń i powierzchni,
            3. gastronomii,
            4. postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników.
            • Organizacja pracy szkoły podstawowej powinna uwzględniać także Zalecenia dla dyrektorów szkół ze strefy czerwonej.

            https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-powrot-do-szkol2

            • Rodzice zobowiązani są zgłosić potrzebę korzystania ze świetlicy szkolnej. Godziny pracy świetlicy wynikają z informacji zebranych od rodziców.
            • W grupie może przebywać do 12 uczniów. W uzasadnionych przypadkach, za zgodą organu prowadzącego, można zwiększyć liczbę dzieci - nie więcej niż o 2. Przy określaniu liczby uczniów w grupie należy uwzględnić także rodzaj niepełnosprawności uczniów.
            • Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze odbywają się w świetlicy szkolnej, a w przypadku liczby większej niż 12 (14) uczniów - w salach dydaktycznych. W czasie pobytu dzieci
              w szkole: jedna grupa=jedna sala.
            • Do regulaminu korzystania z zajęć opiekuńczo-wychowawczych należy wprowadzić zapisy, dotyczące zachowania bezpieczeństwa w czasie epidemii.
            • Do regulaminu korzystania z zajęć opiekuńczo-wychowawczych należy wprowadzić zapisy, dotyczące zachowania bezpieczeństwa w czasie epidemii.
            • Do grupy przyporządkowani są, w miarę możliwości, każdorazowo ci sami, stali nauczyciele.
            • Jedna grupa uczniów przebywa w świetlicy lub w razie potrzeby w wyznaczonej
              i stałej sali.
            • Minimalna przestrzeń do zajęć opiekuńczo-wychowawczych dla uczniów w sali nie może być mniejsza niż 4 m2 na 1 osobę (uczniów i nauczycieli)*.

            * Do przestrzeni tej nie wlicza się pomieszczenia/pomieszczeń kuchni, jadalni, innych pomieszczeń zbiorowego żywienia, pomocniczych (ciągów komunikacji wewnętrznej, pomieszczeń porządkowych, magazynowych, higienicznosanitarnych, - np. łazienek, ustępów). Nie należy sumować powierzchni sal dla dzieci i przeliczać łącznej jej powierzchni na limit miejsc. Powierzchnię każdej sali wylicza się z uwzględnieniem mebli oraz innych sprzętów, które się w niej znajdują.

            • Obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
            • Drzwi w ciągach komunikacyjnych, po których najczęściej poruszają osoby w szkole powinny być  otwarte, w miarę możliwości tak, aby nie trzeba było ich otwierać (dotykać).
            • Należy wprowadzić obowiązek zachowania dystansu między uczniami/pracownikami w przestrzeniach wspólnych szkoły i stosowanie przez nich osłony ust i nosa (korytarze, szatnia).
            • Dyrektor szkoły aktualizuje wewnętrzny regulamin lub procedury funkcjonowania szkoły w zakresie działalności opiekuńczej w czasie epidemii, uwzględniając specyfikę placówki, zalecenia wskazane w przedmiotowych wytycznych oraz obowiązujące przepisy prawa.
            • Dyrektor szkoły wprowadza dodatkowe środki ostrożności dotyczące funkcjonowania w szkole dzieci z chorobami przewlekłymi oraz dzieci z rodzin, w których domownicy mają istotnie obniżoną odporność, w porozumieniu z ich rodzicami/opiekunami prawnymi, np.

            - obowiązek zachowania dystansu podczas zajęć opiekuńczo-wychowawczych
            w świetlicy i innych salach,

            - w miejscach wspólnie użytkowanych (m.in. na korytarzach, w szatni) – obowiązek osłony ust i nosa.

            • Należy ograniczyć organizowanie wyjść grupowych i wycieczek do zamkniętych przestrzeni z infrastrukturą, gdzie jest ograniczona możliwość zachowania dystansu społecznego. Rekomenduje się organizację wyjść w miejsca otwarte jak park, las, tereny zielone (z zachowaniem dystansu oraz zasad obowiązujących w przestrzeni publicznej).
            • Spożywanie posiłków powinno odbywać się w tych samych grupach, w których realizowane są zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, z zachowaniem dystansu. Poszczególne grupy powinny w czasie posiłku w stołówce nie mieć ze sobą kontaktu
              i nie siedzieć przy tych samych stolikach. Możliwe jest spożywanie posiłków tam, gdzie dana grupa dzieci stale przebywa (świetlica/sala dydaktyczna). Dzieci mogą spożywać posiłki i napoje przyniesione z domu. Posiłki mogą być przynoszone w pojemnikach prywatnych i w takich spożywane.
            • W sytuacji korzystania przez podmiot zewnętrzny z pomieszczeń szkoły, należy zobowiązać go do przeprowadzenia dezynfekcji pomieszczeń i użytych przyrządów oraz sprzętów należących do szkoły.
          • Uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej

          • „Z wesołym uśmiechem, z uśmiechem radości
            serdecznie witamy zebranych tu gości …”
            – tymi słowami 28.10.2020 r.  Pierwszaki przywitały panią Dyrektor, nauczycieli oraz społeczność naszej szkoły na Ślubowaniu.

            Na scenie pojawiły się również uczennice z klasy II, które przygotowały dla  Pierwszaków egzamin. Dzieci musiały zaprezentować swoje umiejętności recytacji wierszy, śpiewu piosenek i gry na instrumentach. Pierwszaki dzielnie rozwiązywały zagadki i prezentowały swoją wiedzę na temat znajomości symboli narodowych, zwrotów grzecznościowych i zasad bezpiecznej zabawy, a wszystko po to, aby stać się pełnoprawnym uczniem Publicznej Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Armii Krajowej. To była radosna uroczystość – dużo śpiewu, tańca, muzyki. Ślubując wszystkie Pierwszaki uroczyście obiecały, że będą kochać Ojczyznę i dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały dyplomy, gratulacje i życzenia od Dyrekcji oraz upominki przygotowane przez starszych kolegów i koleżanki, wychowawcę oraz  Radę Rodziców. Również zaproszeni goście, którzy nie mogli osobiście wziąć udziału w uroczystości  ze względu na panującą sytuację epidemiczną przygotowali dla Pierwszaków prezenty- gry planszowe, kalendarze oraz książeczki SKO. Ostatnią niespodzianką na uroczystości była fotobudka, w której każdy pierwszaczek zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie.

          • Wycieczka do Starej Złotorii

          • Wycieczka do "Sielski Dom i Ogród". Warsztaty uprawiania lawendy, poznanie zagrody wiejskiej. Wizyta w muzeum dawnej szkoły Podstawowej w Starej Złotorii.

          • Wycieczka do Różana

          • W środę 07.10.2020 r. klasy 1-3 wybrały się na wycieczkę do Różana do Hotelu Awangarda. Na dzieci czekało wiele ciekawych atrakcji: pierwszą z nich były kręgle, gdzie klasa 3 rywalizowała z młodszymi zawodnikami. Dzięki tej zabawie dzieci zaczęły się ze sobą integrować, kibicować sobie nawzajem oraz wspierać się i pocieszać. Koleją atrakcją była sala zabaw, w której korzystaliśmy z podwieszanego parku linowego, dwupoziomowego labiryntu z przeszkodami, zjeżdżalni i basenu z kulkami. Wizyta w sali zabaw pozwoliła nie tylko doskonalić sprawność fizyczną, ale także stanowiła doskonałą okazję do rozładowania dziecięcej energii i – co najważniejsze – radosnej zabawy.

            Trzy godziny szalonej zabawy na torze kręgielni, w tunelach, na zjeżdżalniach i w basenach z kolorowymi piłkami minęły bardzo szybko, a nawet: za szybko. Dlatego już myślimy o kolejnym wyjeździe!