• Akcja Sprzątanie świata – Polska 2021

• Kolejny raz uczniowie naszej szkoły włączyli się w Akcję Sprzątanie świata. Podczas spaceru posprzątaliśmy teren wokół szkoły i najbliższą okolicę. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów zebraliśmy kilka worków śmieci. Tym drobnym gestem zadbaliśmy o czystość naszej planety.

• Wykopki

• Wykopki  jak za dawnych lat 🙂 czy lekcja wychowawcza może być w terenie ? 😀 Mnóstwo frajdy i dobra lekcja pomocy innym 🙂 Dziękujemy gospodarzom Państwu Budnym za miłe przyjęcie nas w swoim gospodarstwie rolnym 😍

• Uroczyste odsłonięcie muralu - 4 września

• Dnia 4 września 2021 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Brudkach Starym miało miejsce odsłonięcie muralu "W Hołdzie Żołnierzom Armii Krajowej, którzy walczyli w leśnej głuszy''. Uroczystość ta została połączona z 77 rocznicą Bitwy pod Pecynką. Wydarzenie odbyło się przy udziale całej społeczności szkolnej, delegacji pobliskich szkół z pocztami sztandarowymi oraz zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas Pani Grażyna Rudnik Prezes ŚZŻAK obwód Opocznik, Pan Michał Giers Dyrektor Delegatury Kuratorium w Ostrołęce, Pan Wiesław Studziński, Pan Rafał Kowalczyk Wójt Gminy Wąsewo, Radni Gminy Wąsewo, Pani Marta Wójcik Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Wąsewie, Pani Urszula Zalewska Prezes Banku Spółdzielczego, Radni Powiatowi Pan Roman Malicki i Pan Grzegorz Nadratowski oraz dyrektorzy szkół. Nie zabrakło również twórcy muralu Pana Jerzego Kamińskiego.
                Po odśpiewaniu hymnu Narodowego Pani Dyrektor Izabela Zalewska rozpoczęła uroczystość, przywitała wszystkich gości i opowiedziała o powstaniu muralu. Po przemówieniu głos zabrał Wójt Gminy Wąsewo Rafał Kowalczyk, który nie szczędził słów uznania dla inicjatywy i pomysłu. Następnie nadszedł czas oficjalnego odsłonięcia Muralu, co zostało sfotografowane i upamiętnione. Cześć artystyczną przygotowała Pani Anna Skonieczna-Zamboń z udziałem uczniów i absolwentów naszej szkoły. Dużym uznaniem cieszyło się wykonanie utworów patriotycznych, akcentowanych żołnierskimi strojami. Przedstawienie było wzruszające i nagrodzone dużymi oklaskami.
              Niedługo później  (po poczęstunku) zgromadziliśmy się w Pecynce, gdzie zaplanowana była Msza Święta w intencji poległych żołnierzy. Wysłuchaliśmy także wygłoszonych przemówień. W dalszej kolejności rozdano medale i odznaczenia. Również z naszej szkoły odznaczone zostały p. Dyrektor Izabela Joanna Zalewska, p. Alina Skłodowska oraz p. Anna Skonieczna-Zambroń. Ceremonia została zakończona odśpiewaniem piosenek patriotycznych przez szkolny chór pod kierownictwem p. Anny Skoniecznej -Zambroń.

• Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

• W dniu 25 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Uczniowie klasy 8 - nasi absolwenci - po uroczystym przekazaniu klucza wiedzy, sztandaru i ślubowaniu na sztandar - otrzymali upragnione świadectwa ukończenia szkoły podstawowej - przepustkę do kolejnego etapu edukacji. Wręczono świadectwa z wyróżnieniami, nagrody książkowe, dyplomy i stypendia. Na zakończenie uczniowie klasy 8 pożegnali nauczycieli, pracowników szkoły, swoich kolegów i koleżanki prezentując montaż słowno - muzyczny.

• Ognisko klas 7 i 8

• 21 czerwca uczniowie klasy 7 i 8 spotkali się na wspólnym ognisku pożegnalnym klasy 8. Były wspólne zabawy i gry. Rozegrano zawody piłki siatkowej. Przy muzyce kiełbaski smakowały wyśmienicie.

• Piknik w lesie

• 17.06.2021r. klasy I-III wraz z wychowawcami p. Katarzyną Rogaczyk i p. Agnieszką Skrzecz wybrały się na wycieczkę do lasu. Był piękny, słoneczny dzień ruszyliśmy zatem na spotkanie z przyrodą. Przypomnieliśmy sobie przy okazji zasady bezpieczeństwa podczas pieszych wycieczek, a także jak należy zachowywać się w lesie. Obserwowaliśmy przyrodę i słuchaliśmy śpiewu ptaków. Po długim spacerze zatrzymaliśmy się na odpoczynek. Mogliśmy się wspólnie pobawić i zjeść ze smakiem zabrane ze sobą owoce. Odrobinę ochłody w ten upalny dzień przyniosły wszystkim lody. Piknik w lesie był bardzo udany. Pogoda i humor nam dopisały. Zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły. Nasze wesołe miny na zdjęciach świadczą o udanej wycieczce. Z pewnością ją powtórzymy.

• Wycieczka do kina - klasy 7-8

• W dniu 17 czerwca uczniowie klasy 7 i 8 wybrali się do Ostrowi Maz. do kina na film "Ojciec". Po seansie były samkołyki - pyszne jedzenie i lody.

• Wycieczka do Ostrowi Mazowieckiej

• 15.06.2021 r. klasy I-III udały się na wycieczkę do Ostrowi Mazowieckiej. W kinie uczniowie obejrzeli bajkę pt. „Skąd się biorą sny”. Kolejnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie wystawy „Obrazki z książkami”. Wystawa jest lustrzanym odbiciem książek z obrazkami. Pozwoliła nam na przyjrzenie się losom bohaterów poprzez obrazy i ilustracje, a potem dokładniejsze poznanie ich, dzięki umieszczonym w przestrzeni galerii książkom, które uczniowie mogli obejrzeć i poczytać na wygodnych pufach. Po zwiedzeniu galerii udaliśmy się na zasłużony odpoczynek przy pysznej pizzy.

• Karta rowerowa

• Uczniowie klasy IV przystąpili do pierwszego egzaminu na swoje uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Po teście wiedzy i pokonaniu skomplikowanego toru przeszkód wszyscy otrzymali karty rowerowe.