• VI Gminny Konkurs Matematyczny "LICZYDŁO"

          • W dniu 3 czerwca w naszej szkole odbył się VI Gminny Konkurs Matematyczny "Liczydło". Do konkursu przystąpiło 28 uczniów klas IV - VIII ze wszystkich szkół naszej gminy. 

            Wyniki konkursu:

            klasy IV:

            I miejsce - Jakub Skrzecz - ZPO Wąsewo

            II miejsce - Kacper Kania - PSP Brudki Stare

            III miejsce - Szymon Michalski - ZPO Wąsewo

            klasy V:

            I miejsce - Przemysław Sobotka - ZPO Wąsewo

            II miejsce - Szymon Gajewski - ZPO Wąsewo

            III miejsce - Klara Kryspin - PSP Rząśnik Włościański

            klasy VI:

            I miejsce - Lena Cichowska - PSP Rząśnik Włościański

            II miejsce - Mikołaj Fercho - ZPO Wąsewo

            III miejsce - Lena Bloch - ZPO Wąsewo

            klasy VII:

            I miejsce - Oliwia Budniak - ZPO Wąsewo

            II miejsce - Hubert Równy - PSP Rząśnik Włościański

            III miejsce - Amelia Błaszczak - PSP Rząśnik Włościański

            klasy VIII:

            I miejsce - Amelia Wojciechowicz - ZPO Wąsewo

            II miejsce - Sebastian Kołodziejczyk - ZPO Wąsewo

            III miejsce - Maja Stepnowska - PSP Brudki Stare

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy, życzymy dalszych sukcesów. Każdy z uczestników otrzymał upominek i dyplom. Dziękujemy nauczycielom, którzy pomogli uczniom w przygotowaniach do konkursu: Pani Agnieszce Łojek, Pani Małgorzacie Pawłowskiej, Pani Klaudii Pazik. Organizatorem konkursu była Pani Katarzyna Kryspin.

          • Egzaminy ósmoklasisty 2022

          • W dniach 24, 25 i 26 maja uczniowie klasy 8 przystąpili do egzaminów z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. To ważny egzamin w ich życiu. Zestresowani, ale uśmiechnięci wykazywali się swoją wiedzą i umiejętnościami z trzech przedmiotów. Teraz czas oczekiwania na wyniki egzaminu.

          • Wiwat maj, trzeci maj!

          • Z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 maja w naszej szkole odbyła się Akademia, która miała na celu upamiętnienie tego patriotycznego wydarzenia z 1791 roku. Na uroczystości obecna była jako gość główny Pani Apolonia Nowak - artystka, śpiewaczka, wycinarka z regionu kurpiowskiego. Początek świętowania rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu narodowego. Po zabraniu głosu przez Panią dyrektor, klasa 5 z udziałem chóru  przedstawiła nam scenę historyczną związana z uchwaleniem konstytucji.  Następnie oddaliśmy hołd symbolom narodowym. Ostatnim punktem programu był konkurs ,,Szansa na sukces" gdzie uczestnicy mieli za zadanie zaśpiewać pieśni ludowe piosenkarki Apolonii Nowak. Po ciężkiej naradzie jury w składzie: Izabela Zalewska, Apolonia Nowak oraz ... wybrało zwyciężczyni - Natalie Traczyk, która po rozdaniu nagród zaśpiewała wraz z Panią Apolonią utwór pt. ,,Cerwonem zasiala". Występem Pani Apolonii, za który bardzo dziękujemy zakończyliśmy uroczystość przygotowaną przez Panią Alinę Skłodowską i Panią Annę Skonieczną Zambroń.

          • Podsumowanie konkursów rocznych SKO

          • Na apelu szkolnym został podsumowany roczny konkurs SKO.

            Mistrzami oszczędzania zostali: Alan Wójcik, Hubert Górka, Amelia Gałązka, Antonina Nowak, Michał Masłowski.

            Wśród systematycznie oszczędzających wyróżniono osoby: Anna Zdunek, Hubert Górka, Natalia Traczyk, Amelia Gałązka, Maja Brejnak, Maja Łoniewska.

            Klasyfikacja klasowa w oszczędzaniu:

            I miejsce - klasa 3, II miejsce - klasa 1, III miejsce - klasa 2. Następnie kolejno klasy: 8, 7, 5, 4.

            Ogłoszono wyniki konkursu na "Super plecak" - Kacper Łoniewski, Bartosz Kusik, Maja Łoniewska.

             

          • DZIEŃ ZIEMI

          • 22 kwietnia Ziemia ma swoje święto. Z tej okazji spotkaliśmy się na wspólnym apelu, by przypomnieć jak ważne dla dobra Ziemi i dla nas wszystkich jest dbanie o czystość naszej planety. Ziemia jest tylko jedna i jest naszym wspólnym dobrem. Podczas oglądania prezentacji przypomnieliśmy sobie jak my - młodzi ludzie - możemy dbać o naszą Ziemię. Po obejrzeniu prezentacji uczniowie pracowali w grupach, wykonując ekologiczne zadania.

            Uczniowie wykonali przepiękne prace poświęcone Dniu Ziemi, które zostały umieszczone na korytarzu szkolnym. Na zakończenie świętowania każda klasa zasadziła drzewko na placu szkolnym.

          • 23 kwietnia Dzień książki i praw autorskich

          • W dn. 24 kwietnia b.r. przypadają obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich znanego także jako Międzynarodowy Dzień Książki, Światowy Dzień Książki. To coroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku.W naszej szkole ten dzień również jest obchodzony uroczyście, ponieważ bardzo nam zależy, aby czytanie stało się modne i zainteresowało uczniów naszej szkoły. W poniedziałek 25 kwietnia o godzinie 11.00 został zorganizowany apel skierowany do uczniów klas 0-3.  Organizatorami tego apelu były wychowawczynie klas 0-3 oraz biblioteka szkolna. Podczas tego krótkiego apelu została przedstawiona przez p. Aleksandrę Skarzyńską krótka historia tego święta. Następnie p. Katarzyna Rogaczyk odtworzyła uczniom prezentację multimedialną, dzięki której uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek i obejrzeli dwa krótkie filmy. Następnie został przeprowadzony quiz wiedzy o książce i literaturze skierowany do osób, które reprezentowały poszczególne klasy.Dzięki temu apelowi uczniowie mieli okazję zapoznać się z informacjami mówiącymi o tym , żeŚwiatowy Dzień Książki i Praw Autorskich to uroczystość obchodzona w ponad 100 krajach na całym świecie. To święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek, czytelników i czytelnictwa. Tego dnia odbywa się mnóstwo wydarzeń związanych z czytaniem, spotkań z pisarzami, a dla wielbicieli książek przygotowuje rozmaite akcje czytelnicze, które również mają miejsce w naszej szkole.

          • Konkurs „Lech Kaczyński- mąż stanu”

          • „Przywódcą jest ten, który widzi więcej niż inni, który widzi dalej niż inni i który widzi, zanim inni widzą”.- taka myśl przyświecała Wojewódzkiemu Konkursowi Wiedzy „Lech Kaczyński- mąż stanu”.
            Konkurs odbył się 27 kwietnia 2022 r. Uczestniczyło w nim 6 uczniów naszej szkoły.
            Siódmoklasiści i uczniowie z klasy ósmej zmierzyli się z 19 pytaniami. Nie było łatwo, ale cele testu zostały zrealizowane. Poznanie postaci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego uświadomiło uczniom ważność i znaczenie patriotyzmu oraz rangę suwerenności w życiu człowieka i obywatela.

          • Wycieczka do Warszawy

          • W dniu 8 kwietnia uczniowie klas 0 - V wybrali się na wspólną wycieczkę. W manufaktyrze czekolady poznali proces produkcji czekolady. Każdy z uczestników wyczieczki udekorował swoją czekoladę - wyniki pracy zachwycały. Było smakowicie, tym bardziej, że każdy otrzymał słodki czekoladowy napój. 

            Po słodkościach przyszedł czas na spotkanie z końmi. Właściciele stadniny pokazali zwierzęta, opowiedzieli o o ich zwyczajach, karmieniu, sposobach pielęgnacji. Były zabawy terenowe, wspólne malowanie koni z tektury. Na zakończenie spotkaliśmy się przy ognisku z kiełbakami. Nagrodą dla uczestników wycieczki była przejażdżka na koniku. 

            Mimo deszczowej pogody, wycieczka na długo zostanie w pamięci uczestników.

          • Powitanie Wiosny

          • W dniu 22 marca uczniowie naszej szkoły ubrani na zielono i żółto radośnie witali Wiosnę. W tym dniu umówiliśmy się, że tradycyjne plecaki zastąpimy "czymś" niezwykłym. Pomysłowość uczniów zadziwiła wszystkich. Zamiast plecaków były worki na śmieci, kosze na bieliznę, wózki, koszyki na zakupy i wiele innych nowości. Wśród uczestników zabawy uczniowie wybrali najbardziej nietypową rzecz zamiast plecaka.

            Na uczniów czekała w tym dniu moc atrakcji. Zabawy zaczęliśmy od ekologicznego działania. Każda klasa wykonała prace plastyczno - techniczne z materiałów wtórnych. Powstały doniczki, zielniki, gra ekologiczna, robot, papierowe torebki, stroje ekologiczne. Potem uczniowie przystąpili do dyktanda ekologicznego. Na zakończenie dnia spotkaliśmy się na wspólnych zabawach wiosennych. W grupach przystąpiliśmy do szeregu zadań wiosennych: krzyżówki, zagadki, rysowanie bociana z zamkniętymi oczami, śpiewanie piosenek tematycznych.

            Zabawa była doskonała. A Wiosna - długo wyczekiwana - została przez uczniów powitana jak należy. Witaj Wiosno!

          • Pasowanie na czytelnika.

          • Pasowanie na czytelnika w PSP w Brudkach Starych

            11 marca 2022 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelnika biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

            Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Uroczystość odbyła się na szkolnym korytarzu przy specjalnie do tego przygotowanej dekoracji. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Dowiedzieli się także, jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić, czytając książkę.

            W uroczystości udział wzięli uczniowie klasy II i III, którzy nadali ton całej uroczystości, śpiewając piosenki o książkach i deklamując swoje role o tematyce literackiej.

            Pieczę nad całą uroczystością sprawowała bibliotekarka Aleksandra Skarzyńska. Następnie nowi czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a Pani Dyrektor dokonała pasowania "Wielką księgą bajek".

            Uczniowie klasy I, którzy na głowach mieli okolicznościowe birety, dostali pamiątkowe dyplomy oraz specjalne wyprawki z książkami. Książki sprawią, że uczniowie klasy I staną się uczestnikami spotkania z niezwykłymi ludźmi, zobaczą tajemnicze i piękne miejsca, poznają historię ludzkości. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

          • Z życia czytelnika

          • 25 lutego b.r. został zorganizowany apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2021/22. Tym samym na tym apelu zostały podsumowane konkursy czytelnicze przeprowadzone przez bibliotekę szkolną. W grudniu odbył się Konkurs Wiedzy o Książce i Literaturze dla klas 7-8. M. in. laureatami tego konkursu zostały następujące osoby:

            I – Karolina Orłowska kl 8

            II - Gabriela Kowalczyk kl 7

            III- Patryk Brejnak kl 7

            Oprócz tego były wyłonione osoby, które co miesiąc zostały najlepszymi czytelnikami i klasy które przeczytały najwięcej książek w poszczególnym miesiącu. Na apelu również zostały wyróżnione osoby, które zdobyły tytuł Najlepiej Czytającej Klasy I semestru ( klasa III) i tytuł Najlepszego Czytelnika I semestru ( Wioleta Modzelewska kl. I ). Wyłonione osoby dostały pamiątkowe dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Biblioteka szkolna dziękuje wszystkim osobom biorącym udział w konkursach i serdecznie zaprasza do kontynuowania tego w kolejnym semestrze.

          • Międzynarodowy dzień języka ojczystego 21 luty 2022r

          • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypada na 21 lutego. Co roku obchodzimy go w szczegolny sposób. I tym razem uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z łamigłówkami językowymi, a wśród nich były dyktanda, krzyżówki, quizy. Nie zabraklo rowniez łamańcow jezykowych, jednak tym rszem to kadra pedagogiczna musiała się wykazać. Miedzynarodowy dzień Języka Ojczystego to wyjątkowe święto, które zostało ustanowione przez UNESCO, by podkreślić różnorodność językową i kulturową świata, a także zwrócić uwagę na języki zagrożone oraz ginące. Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego są okazją, by zwrócić uwagę na konieczność ochrony dziedzictwa językowego, szczególnie narażonego na zapożyczenia z innych języków. Promujmy więc poprawne posługiwanie się językiem ojczystym nie tylko od święta, ale i na co dzień.

          • 80. rocznica powstania Armii Krajowej

          • 14 lutego 1942 r. Naczelny Wódz gen. Władysław Sikorski wydał rozkaz o przekształceniu ZWZ w Armię Krajową.
            Utworzona przed 80 laty Armia Krajowa jest uważana za największe i najlepiej zorganizowane  podziemne wojsko działające w okupowanej Europie.
            AK realizowała swe cele poprzez prowadzenie walki bieżącej i przygotowanie powstania powszechnego. Walka bieżąca prowadzona była głównie przez akcje małego sabotażu, akcje sabotażowo-dywersyjne, bojowe i bitwy partyzanckie z siłami policyjnymi oraz regularnym wojskiem niemieckim. Specjalne miejsce w działalności bojowej AK zajmowały akcje odwetowe i represyjne w stosunku do SS i policji oraz zdrajców i prowokatorów.
            Chcąc uczcić ten dzień w sposób szczególny, uczniowie naszej szkoły przygotowali ciekawe prace, które świadczą, jak bardzo jesteśmy związani z naszym Patronem.

          • Podsumowanie lutego - apel SKO

          • Najlepiej oszczędzająca klasa - klasa III, na drugim miejscu klasa I, a kolejna klasa II

            Mistrzami oszczędzania zostali:

            - Michał Masłowski - kl. 1, Amelia Gałązka - kl. 3, Hubert Górka - kl. 2, Alan Wójcik - kl. 8.

            Mistrzowie systematyczności:

            -  Maja Łoniewska - kl.5, Michał Masłowski - kl. 1, Hubert Górka - kl. 2.



          • NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

          • 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym dniu młodzież z naszej szkoły oddała hołd, złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod pomnikiem ppor. Aleksandra Kuleszy. Cześć Jego Pamięci.