Śniadanie daje moc
- 8 listopada 2016 r. uczniowie klasy II i III wzięli aktywny udział w akcji edukacyjnej "Śniadanie daje moc". Nie byłoby tej akcji bez zaangażowania rodziców, którzy zaopatrzyli swoje dzieciaki w zdrowe artykuły spożywcze. Uczniowie z entuzjazmem uczestniczyli w podjętej akcji, przygotowując wspólnie posiłek oraz nakrywając do stołu, a także wyrazili chęć powtórzenia takich działań.Wspólne śniadanie zorganizowane w obu klasach stworzyło możliwość rozmowy na temat znaczenia zdrowego odżywiania się oraz spożywania najważniejszego posiłku dnia, jakim jest śniadanie. Uczniowie wymieniali się uwagami na temat porannych posiłków.Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również szansę na integrację grup, zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.
Pamietamy o zmarłych
Postawy naszych uczniów godne naśladowania mogliśmy zaobserwować na cmentarzu w Wąsewie. Najpierw w wyprawie uczestniczyli drugoklasiści i uczniowie klasy III, którzy wraz z opiekunami przed Dniem Wszystkich Świętych zapalili lampki na grobach swoich bliskich. Uczniowie byli też przy mogiłach tych, którzy odeszli, a w dziejach naszej miejscowości i okolicy zapisali się złotymi zgłoskami. W Dzień zaduszny na cmentarz wybrała się też klasa V, wkrótce świadectwo pamięci i szacunku dla zmarłych wyrazi klasa VI. Niech światło płonących świec pomaga nam w dostrzeganiu dobra i przypomina o tym, by pięknie żyć.
Halloween
Konkurs Halloween
Dnia 3 listopada 2016 odbyło się w naszej szkole rozstrzygnięcie kolejnej edycji zorganizowanego pod hasłem SKO Konkursu Halloween. Zadaniem uczestników było wykonanie lampionu z dyni lub plakatu o tematyce Halloween. W konkursie wzięło udział łącznie 43 osoby z klas II-VI. W tym roku wyjątkowo pojawiły się również dwie prace przedszkolaków. Łącznie uzbierało się 27 plakatów i 16 lampionów. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością i starannością w wykonaniu prac dlatego też komisja konkursowa stanęła przed bardzo trudnym zadaniem wyłonienia najlepszych. Po długich naradach wyróżniono 6 równie ciekawych i estetycznych projektów. Ich wykonawcami i jednocześnie zdobywcami nagrody I stopnia byli:
– Adam Michalik – kl. V
– Aleksandra Szymańska - kl. VI
– Patrycja Gryczka – kl. VI
- Amelia Kowalczyk – kl. VI
- Paulina Kukielska – kl. VI
Nagrodę specjalną w kategorii lampion otrzymała uczennica klasy „0” Hanna Krupińska.
Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody II stopnia.
W kategorii „plakat” wyszczególniono:
I miejsce – Michał Godlewski – kl. VI
II miejsce – Anna Zdunek – kl. II
- Karolina Orłowska – kl. III
- Amelia Kowalczyk – kl. VI
III miejsce – pozostali uczestnicy konkursu – 23 osoby z klas II-VI
W tym konkursie nie ma przegranych. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody I, II bądź III stopnia ufundowane przez Szkolną Kasę Oszczędności. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w przyszłym roku.
Sylwia Dziełak
Stop dla hałasu
Z myślą o zdrowiu i dobrym samopoczuciu uczniów w dniu 28 października 2016r. zorganizowano w naszej szkole debatę pod hasłem: „Stop dla hałasu”. Spotkanie z uczniami zostało poprzedzone „ Lekcją ciszy”. Zajęcia poprowadzono w formie zabawy. W zachowaniu ciszy podczas lekcji pomogły dzieciom magiczne muszelki. Cisza towarzyszy nam wszystkim w duchowym przeżywaniu i pomaga zrozumieć drugiego człowieka, uczmy się pielęgnować ciszę. Tak brzmi wniosek, jaki udało nam się sformułować w czasie podsumowania niebywałej lekcji. Debata natomiast poruszała problemy związane z hałasem. Wzięli w niej udział rodzice, nauczycieli i uczniowie. W poważnym tonie Pani Ewa Przepióra przedstawiła kwestie hałasu z perspektywy rodziców. Nie omieszkała powiedzieć o zagrożeniach, jakie niosą za sobą przesadne dźwięki. Słowa Pani Ewy potwierdziły się w czasie prezentacji multimedialnej pod tytułem „ Miejmy świadomość zagrożenia hałasem”. W czasie debaty z udziałem społeczności uczniowskiej sformułowano Regulamin zachowania się uczniów podczas przerw. Miłym akcentem kończącym obrady było wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Gdzie można usłyszeć ciszę”. Uczennicom klasy VI, Paulinie Kukielskiej i Amelii Kowalczyk oczywiście gratulujemy. Mamy nadzieję, że wojna wypowiedziana hałasowi zakończy się dla nas pomyślnie.
Wycieczka do Ostrowi Maz.
Dnia 25 października 2016 r. przed południem o godz.10 na hali sportowej MOSiR obejrzeliśmy musical o Witoldzie Pileckim. Spektakl opowiadał o losach polskiego rotmistrza. Główny, a zarazem tytułowy bohater podczas przesłuchania prowadzonego przez funkcjonariuszy UB wraca wspomnieniami do czasów drugiej wojny światowej. W jednej chwili stajemy się świadkami walk wrześniowych i działalności konspiracyjnej „Druha”. Dostrzegamy obrazy z życia więźniów obozowych w Auschwitz. Poznajemy żonę rotmistrza Annę z Ostrowskich Pilecką, której mazowieckie zakątki miasta nie były obce. Po obejrzeniu widowiska refleksja przychodzi sama, że warto się czasem zapatrzeć w przeszłość oczami małego patrioty i uczyć się od wielkich, niezłomnych. Po spektaklu, w ostrowskim Ratuszu obejrzeliśmy wystawę pod tytułem „Ziemia Ostrowska w obiektywie wroga”. Fotografie prezentowały różne okoliczne miejsca od pierwszych dni września po rok 1944. Żołnierze niemieccy pozowali do zdjęć w różnych okolicznościach. Widzimy ich na tle zburzonej kamienicy lub przy wysadzonym moście na rzece Bug w Broku. Zniszczenie traktu komunikacyjnego spowodowało wycofanie się naszych żołnierzy z linii obrony. Na fotografiach zobaczyliśmy, jak bardzo zmieniła się Ostrów, niektóre miejsca trudno rozpoznać, gdyż czas zatarł ślad, ale tego październikowego poranka na pewno nie zatrze tak szybko.
Pomysłodawcy wycieczki - dziękujemy
Dzień Edukacji Narodowej
W Dniu Nauczyciela nie ma miejsca na fochy, dąsy i rozpamiętywanie tego, co było. Dnia 14 października skupiliśmy się na podziękowaniach i wspólnym świętowaniu. To był prawdziwy koncert życzeń, który zapoczątkowała nasza Pani Dyrektor oraz uczniowie prowadzeni przez niezastąpionych pedagogów. Akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście. Wraz z Panią Dyrektor cieszyliśmy się z obecności Pana Wójta, Rafała Kowalczyka oraz z przybycia Pani Mirosławy Rosińskiej. Dziękujemy im za życzenia i głębokie zrozumienie dla pracy nauczyciela. Szczególne wyrazy uznania i szacunku kierujemy do Pana Leszka Skrzecza- nauczyciela wyróżnionego Nagrodą Wójta. Życzymy mu dalszych sukcesów i satysfakcji z wykonywanego zawodu. W miłych słowach zawarto również życzenia dla pracowników szkoły. Nadzwyczajne podziękowania przygotowali rodzice, których reprezentowały „Prymuski”. Te wiecznie młode, idące z duchem czasu Panie, jakże pozytywnie i optymistycznie nastawiły nas do życia i do szkoły.
Dziękujemy!
Spotkanie z policjantem
W dniu 5 października naszą szkołę odwiedziła pani Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. Przeprowadziła ciekawą pogadankę o bezpieczeństwie. Przypomniała zasady poruszania się po drogach jako pieszy, rowerzysta. Apelowała do uczniów o rozważne i odpowiedzialne zachowanie się w autobusach szkolnych oraz w trakcie podróżowania samochodami wspólnie z rodzicami. Uczulała uczniów na unikanie kontaktów z nieznajomymi. Zwróciła szczególną uwagę na bezpieczne korzystanie z Internetu.
Powitanie Jesieni
„Witamy jesień” to szkolna impreza, która odbyła się 5. X 2016 r. Rozpoczęliśmy ją od czytania „książki na niepogodę”. Przedstawicielki Samorządu Szkolnego czytały pierwsze fragmenty „Opowieści z Narnii”. Po uważnym wysłuchaniu tekstu uczniowie opowiadali o bohaterach, wiejskim domu i zaczarowanej szafie. Ażeby ujarzmić dziecięcą wyobraźnię, a rozruszać kości, włączono muzykę, która, jak się później przekonaliśmy, nie odebrała uczniom sił, bo konkurs wymyślonych kroków świadczył o tym niezbicie. Nasze wspólne spotkanie nie obyło się bez poczęstunku i miłej atmosfery. Dziękujemy !
Poznajemy własną gminę
W poniedziałek 3 października uczniowie klas II, III i IV odwiedzili Urząd Gminy w Wąsewie oraz Bibliotekę Gminną. W pierwszej kolejności skierowaliśmy kroki do gabinetu Wójta Gminy - Pana Rafała Kowalczyka, który przyjął nas bardzo serdecznie. Poznaliśmy ciekawostki dotyczące pracy Wójta i urzędu. Podczas wizyty dowiedzieliśmy się między innymi, że gmina ma 32 wsie, które łącznie liczą 4500 mieszkańców. Na koniec wizyty Wójt poczęstował wszystkich słodkościami. Odwiedziliśmy gabinety, w których pracownicy gminy chętnie i bardzo ciekawie opowiadali o swojej pracy. Na koniec trafiliśmy do biblioteki. Tam niezwykle miło przywitali nas pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Wąsewie. Wspólnie rozwiązywaliśmy przygotowane zagadki, dowiedzieliśmy się najważniejszych wiadomości o pracy biblioteki i bibliotekarzy. Oglądaliśmy książki dla dzieci. Na koniec wpisaliśmy się do księgi pamiątkowej i otrzymaliśmy drobne upominki. Dzieci zachęcone przez Panią Martę Wójcik, zdeklarowały, że będą systematycznie wypożyczały książki.
Dziękujemy wszystkim, którzy się przyczynili się do poszerzenia naszej wiedzy.
Wybory do samorządu szkolnego
3 października 2016 r. w naszej szkole w poczuciu zaufania i pełnej odpowiedzialności odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. W głosowaniu wzięli udział wszyscy uczniowie. Wyniki ogłoszono po wnikliwym zliczeniu głosów, w obecności naszej Pani Dyrektor. W tym roku szkolnym naszą społeczność uczniowską reprezentować będą następujące osoby:
1. Paulina Kukielska – przewodnicząca
2. Amelia Kowalczyk – zastępca przewodniczącej
3. Gabriela Krupińska – skarbnik
Życzymy powodzenia !
Dzień Chłopaka
30 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Na krótkim apelu Amelia w imieniu pań i szkolnych koleżanek złożyła chłopcom moc życzeń. W czasie spotkania usłyszeliśmy z ust dziewczyn takie stwierdzenie: „Gdyby nam przyszło słownie sportretować naszych szkolnych kolegów, powiedziałybyśmy krótko, że są dżentelmenami”. Uwaga chłopcy! To niezwykłe wyznanie do czegoś zobowiązuje. Zatem bądźcie nadal kulturalni, zachowujcie się „ z klasą”.
Prawa dziecka
W 1989 r. uchwalona została przez ONZ Konwencja o Prawach Dziecka. W związku z tym wydarzeniem przez dwa kolejne lata w naszej szkole przygotowywano debatę na ten temat. Tym razem w bieżącym roku szkolnym tematykę o prawach dziecka przedstawili zaproszeni do nas artyści. W widowisku pt: „ Podróż do Nieróbkowa”, które odbyło się 23 września 2016r., wykorzystano bardzo proste, ale jakże wymowne środki przekazu poczynając od piosenki, a kończąc na słowie mówionym i dekoracji.
Nasze dzieci w towarzystwie papugi, Maurycego i Tomka – bohaterów spektaklu w krainie bez żadnych zasad i obowiązków odkryły, że już od najmłodszych lat warto przestrzegać praw i stosować się do określonych i mądrych norm zachowania. Przyjęcie godnych naśladowania postaw prowadzi do samorealizacji i uznania, powiększa grono przyjaciół i rozbudza radość życia. Zabawna forma przedstawienia przykuła uwagę uczniów i wiele dobrego nauczyła.
Sprzątanie świata - 2016
W dniu 16 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata – Polska 2016”. Wspólnymi siłami, pod opieką wychowawców, uprzątnęli teren wokół szkoły, plac zabaw i boisko. Starsi porządkowali również obszar poza szkołą. Teraz jest pięknie i czysto. Będziemy dbać, by tak pozostało jak najdłużej.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
1 września to tradycyjnie początek roku szkolnego. Tym razem uroczystość odbyła się w czwartek. W naszej szkolnej akademii z okazji nowego roku szkolnego 2016/2017, która rozpoczęła się o godzinie 8:10 uczestniczyli, jak wiadomo, nauczyciele, rodzice, pracownicy obsługi i zaproszeni goście. Wraz z pierwszym dzwonkiem na korytarzu szkolnym rozległ się gwar uczniów. Podczas akademii w swoim wystąpieniu Wójt Gminy Wąsewo, Pan Rafał Kowalczyk powiedział, o zmianach, jakie czekają oświatę, wspomniał o obowiązku szkolnym dzieci siedmioletnich, o narzędziach diagnostycznych udostępnianych szkole dla szóstoklasistów, natomiast Dyrektor szkoły, Pani Krystyna Wyszyńska - Kołakowska zapoznała zainteresowanych z projektem organizacyjnym placówki. W ciepłych słowach złożono wszystkim życzenia na rozpoczynający się nowy rok szkolny 2016/2017. Po części oficjalnej nastąpiło spotkanie uczniów z wychowawcami, którzy pragną dla swoich wychowanków, by ten czas pobytu w szkole obfitował w dobre stopnie oraz owocował pięknymi doznaniami.
Zakończenie roku szkolnego 2015/2016
Pożegnania, powitania i znów rozstania wpisane są w życiorys każdego człowieka. Doznanie te nie ominęły i naszej szkoły, i to nie tylko ze względu na uczniów kończących szkołę podstawową. W czasie tegorocznej uroczystości zakończenia roku szkolnego 2015/2016 żegnaliśmy naszą Panią Dyrektor Mirosławę Rosińską oraz Panią Hannę Masłowską nauczyciela nauczania zintegrowanego. Nasze panie zakończyły swoją długoletnią pracę i rozpoczynają kolejny etap w swoim życiu. Na tę dalszą drogę życzyliśmy im w czasie spotkania dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności. Do życzeń i podziękowań przyłączyli się zaproszeni goście, którzy w czasie przemówień zwracali uwagę na misję i powołanie, które niewątpliwie wiążą się z zawodem nauczyciela. „Pani dyrektor była otwarta na wszelkie działania, stworzyła niepowtarzalny klimat i myślę, że będzie w tej szkole obecna duchem przez cały czas, a pani Hania nauczała całą sobą i taką ją zapamiętamy” - powiedział Pan Wójt Rafał Kowalczyk. Pani Maria Morawska, Prezes Zarządu ZNP dziękowała za realizację wspólnych celów i serce okazywane uczniom, a Rodzice dziękowali za całe dobro. Na uroczystość oprócz przemówień i podziękowań złożyły się gratulacje i nagrody dla uczniów oraz listy gratulacyjne dla rodziców. Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna, którą przygotowali szóstoklasiści. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i życzymy udanych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.
Wycieczka do Warszawy
W dniu 14.06.2016 r. uczniowie klas I-VI wraz z wychowawcami odbyli 1-dniową wycieczkę rekreacyjno- edukacyjną do Warszawy. Poznawanie stolicy jest dla wszystkich wielką sprawą, dlatego też na zdecydowanych nie musieliśmy zbyt długo czekać. Głównym celem wycieczki było pokazanie naszym wychowankom alternatywnych sposobów spędzania czasu, rozwijania zapału do turystyki, zaszczepienie w nich chęci poznawania miasta. Dzieci zwiedziły Zamek Królewski, były w zoo. Swoim niespożytym siłom dały upust w Kolorado. Pogoda w tym dniu dopisała, podobnie jak humory, co zresztą widać na załączonych zdjęciach.
Z wizytą w pasiece
W dniu 8 czerwca uczniowie klas I - III uczestniczyli w ciekawych zajęciach, podczas których mieli okazję poznać tajniki pszczelarstwa. Najpierw zapoznali się z pracą pszczelarza. Następnie odbyła sie prezentacja stroju pszczelarskiego, urządzeń, jakie są potrzebne do pracy oraz wyposażenia ula. Uczniowie wysłuchali informacji o życiu pszczół. Dowiedzieli się jaka jest rola królowej - matki, robotnic i trutni. Obejrzeli film o pracy pszczół. Na koniec odbyła się degustacja miodu. Nie zbrakło także informacji o wartosciach odżywczych miodu.
Koncert - "Perełki z muzycznego oceanu"
Dnia 7 czerwca 2016r. w naszej szkole gościliśmy aktorów z Muzycznej Agencji Artystycznej „Limbos”, którzy zaprezentowali koncert pt. „Perełki z muzycznego oceanu”. W ich wykonaniu usłyszeliśmy między innymi utwory: „Cisza”, „Już nie zapomnisz mnie”, „Dziewczyna o perłowych włosach”, „Do zakochania jeden krok”, „Ale w koło jest wesoło”. Występowało czworo muzyków, którzy grali na pianinie elektrycznym, gitarze, organach syntezatorze i perkusji. Odpowiedni dobór utworów dla dzieci i młodzieży bardzo zainteresował słuchaczy. Koncert był prowadzony bardzo ciekawie, aktorzy mieli dobry kontakt z publicznością. Występ dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.
Dzień Rodziny
Mama i tata, ileż te słowa mają w sobie treści. Z nimi związane są najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa, pierwsze radości, zabawy, marzenia, tęsknoty.Każdy chowa w sercu wdzięczność za to, że to właśnie im zawdzięczamy najpiękniejszy dar, jakim jest życie. Na uroczystość : „Mama, tata, ja i …” w dniu 1 czerwca 2016 r. przybyli rodzice i najbliżsi uczniów. Przygotowany na tę okazję program składał się z dwóch części.
Pierwsza część nawiązywała do więzi rodzinnych. Prezentowane przez uczniów wiersze i piosenki o mamie i tacie wzruszały do łez, a układy taneczne najmłodszych pociech budziły podziw i uznanie.
Na drugą część złożyły się rodzinne zawody sportowe i wspólne ognisko. Dobrą organizację obchodów Dnia Rodziny zapewniło zaangażowanie rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.
Przedszkolaczki w FIGLARIUM
W dniu 28 maja przedszkolaki i pierwszaki wraz z opiekunami wyjechali na wycieczkę do Ostrołęki. Zwiedziliśmy miasto z okien autobusu, przejechaliśmy Narew podwieszanym mostem, spacerowaliśmy po mieście. Nawspanialszą atrakcją były jednak zabawy w sali zabaw FIGLARIUM. Radości nie było końca. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni opuściliśmy salę. To była niezwykła lekcja wychowania fizycznego.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie