Po całym roku ciężkiej pracy nadszedł czas na upragnione wakacje. W środę 19 czerwca uroczyście pożegnaliśmy szkołę, żeby po dziesięciu miesiącach nauki odpocząć i zebrać siły na powrót do codziennych obowiązków. Uroczyste zakończenie roku szkolnego zgromadziło uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Uroczystość rozpoczęliśmy od zaśpiewania hymnu i powitania przybyłych gości: pana Rafała Kowalczyka Wójta Gminy Wąsewo, Radnego Gminy Wąsewo Tadeusza Bąka, prezes Banku Spółdzielczego w Wąsewie Panią Urszulę Zalewską, przedstawiciela ZNP Panią Marię Morawską. Absolwenci naszej szkoły pod okiem wychowawcy pana Leszka Skrzecz i opiekuna chóru pani Izabeli Zalewskiej przygotowali część artystyczną, która umilała przebieg uroczystości. Po uroczystym ślubowaniu naszych absolwentów i przekazaniu pocztu flagowego nadszedł czas na najprzyjemniejszą część ceremonii – rozdanie świadectw. Jak co roku, wielu uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienia – za osiągnięcia w nauce i sporcie. Niektórzy uczniowie mogą pochwalić się naprawdę wysokimi średnimi – na ich świadectwach widnieje biało - czerwony pasek. Pani Dyrektor wręczyła także listy gratulacyjne rodzicom uczniów wyróżniających się w nauce. Na zakończenie uroczystości pani dyrektor szkoły pogratulowała uczniom wyników, podziękowała nauczycielom i pracownikom za całoroczną pracę, rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły i złożyła wszystkim życzenia dobrego wypoczynku oraz radosnych i bezpiecznych wakacji. Po tych podziękowaniach przyszedł czas na pożegnania. Społeczność szkolna oraz zabrani goście pożegnali uroczyście panią dyrektor Krystynę Wyszyńską-Kołakowską, która zakończyła swoją wieloletnią karierę zawodową i przeszła na zasłużoną emeryturę. Takie były ostatnie chwile spotkania poświęconego zakończeniu roku szkolnego. Chwilę później nauczyciele wraz z wychowankami udali się do sal, aby podsumować miniony rok szkolny. Do zobaczenia we wrześniu!
Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019
- 28
Konkurs plastyczny Symbole Armii Krajowej
Symbol Polski Walczącej stał się w maju br. tematem szkolnego konkursu plastycznego organizowanego przez nauczyciela plastyki p. Annę Skonieczną-Zambroń. Publiczna Szkoła Podstawowa w Brudkach Starych, szykując się do nadania imienia Żołnierzy Armii Krajowej, pragnęła w ten sposób uczcić pamięć o bohaterach. Uczniowie wykonali dowolną techniką znamiennego Orła. Ilu uczniów, tyle wspaniałych prac. Prace konkursowe zostały zaprezentowane na tablicach korytarzowych, tak aby każdy, kto je zobaczy, mógł ocenić i wytypować zwycięzców. 7.06.2019 roku odbyło się szkolne głosowanie. W jury byli wszyscy uczniowie klas I-VIII, a także grono pedagogiczne i pracownicy szkoły. Zwycięzcą konkursu został Karol Kosiński, uczeń klasy IV. Drugie miejsce przypadło Michalinie Dzierżanowskiej z kl. VI, zaś trzecie miejsce ex aequo zajęła Kornelia Pieńkowska z kl. V oraz Gabrysia Kowalczyk z kl. IV. Serdecznie gratulujemy nie tylko zwycięzcom, ale i zwyciężonym, gdyż nieoceniony jest trud, który każdy uczeń włożył w swoją pracę. Dziękujemy również uczniom klasy IV za pomoc w liczeniu głosów :)
2
Konkurs wiedzy historycznej o Armii Krajowej
Żołnierze Armii Krajowej – bohater zbiorowy i patron
Konkursy związane z tematyką II wojny światowej, a przede wszystkim
z żołnierzami Armii Krajowej nabrały rozpędu, przybywa coraz więcej wiedzy
a świadomość bohaterskich czynów żołnierzy rośnie i umacnia w nas wolę bycia współczesnym patriotą. Z uwagi na czas, który upływa, staramy się dotrzymywać dat
i wywiązywać się z postawionych zadań, które niewątpliwie odgrywają nadrzędną rolę
w przygotowaniach do najważniejszej uroczystości, która będzie miała miejsce
w październiku 2019 r..
Dnia 3 czerwca bieżącego roku odbył się w naszej szkole Konkurs wiedzy
o Armii Krajowej. Wzięło w nim udział 22 osoby. Uczniowie podzieleni na II kategorie wiekowe po tygodniowych przygotowaniach przystąpili do konkursu, który zakończył się pomyślnie dla wszystkich uczestników.
W przedziale klas IV-VI, I miejsce zajęli:
Gabriela Kowalczyk – kl. IV i Oskar Wójcik – kl. VI.
II miejsce zdobyli:
Kacper Kwiatkowski i Oskar Kania z kl. VI.
Na III miejscu znalazł się:
Michał Grabuś.
W kategorii klas VII-VIII zwyciężyły, zajmując pierwsze, zaszczytne I miejsce:
Amelia Kowalczyk, Agnieszka Gałązka, Paulina Kukielska , Gabriela Krupińska – kl. VIII.
II miejsce zajął-Michał Godlewski – kl. VIII,
a III miejsce-Bartosz Kosiński – kl. VIII.
Gratulujemy !11
Egzamin na kartę rowerową
- 4
13 czerwca uczniowie z klas IV - VI przystąpili do egzaminu praktycznego dającego uprawnienia do uzyskania karty rowerowej. Z częścią teoretyczną uczniowie zmierzyli się 7 czerwca zdając test sprawdzający wiedzę z zakresu znajomości znaków i sygnałów drogowych oraz przepisów ruchu drogowego obowiązujących pieszych i rowerzystów, obsługi technicznej roweru, udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Pieczę nad egzaminem objęła Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej. Wszyscy z dumą mogą nazywać się pełnoprawnymi użytkownikami jednośladów. Serdecznie dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej za pomoc i zorganizowanie tego przedsięwzięcia a uczniom gratulujemy zdalnego egzaminu i życzymy pięknych tras, frajdy z użytkowania roweru oraz wiatru w plecy J
Wycieczka do Warszawy
11 czerwca dzieci z przedszkola oraz uczniowie młodszych klas wyruszyli zwiedzać stolicę Polski. Wycieczkę rozpoczęliśmy od Ogrodu Zoologicznego, gdzie spędziliśmy 4 godziny na podziwianiu różnych gatunków zwierząt. Najwięcej zachwytów zdobyły bezkręgowce oraz goryle. Następnie udaliśmy się do kina na film w 3 D „Alladyn”. Była to bardzo wzruszająca historia o przyjaźni, władzy i konsekwencjach rożnych wyborów. Następnie udaliśmy do do sali zabaw „Eldorado” gdzie czekał na nas przepyszny obiad i wiele rożnych zabaw. Na zakończenie zostaliśmy poczęstowani pizzą. Wszystkie dzieci wróciły bardzo zadowolone.
14
Przedstawienie "Mały Książę"
W ubiegłą środę 12 czerwca miało miejsce przedstawienie „Mały Książę”. Tę ponadczasową historię zaprezentowała nam klasa VIII pod opieką pani Anny Traczyk. Własnoręcznie przygotowana scenografia cieszyła oko, dwujęzyczny (angielsko – polski) scenariusz zachwycił swą oryginalnością a zdolności aktorskie klasy VIII przerosły wszelkie oczekiwania. Brawo Wy!
Wycieczka do Łomży
- 10
W dniu 10 czerwca uczniowie klas IV – VIII naszej szkoły oraz klasy IIIa gimnazjum w Wąsewie udali się na integracyjną wycieczkę do Łomży. Główną atrakcją był pobyt w Parku Trampolin. Mimo upału wszyscy bawili się znakomicie.
Dzień Dziecka
- 14
Czerwony Bór
- 11815885
W tym roku Dzień Rodziny przybrał formę wyjazdową. Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i opiekunami mieli okazję spędzić dni 4 – 5 czerwca na terenie poligonu GROM GROUP w Czerwonym Borze. Zakwaterowanie w namiotach poprzedziła zbiórka i wysłuchanie zasad bezpieczeństwa panujących na terenie poligonu. Pokrzepieni tradycyjną grochówką ruszyliśmy w teren, gdzie podzieleni na trzy grupy pod kierunkiem animatorów przemierzaliśmy kolejne punkty programu wyjazdu: strzelanie z wiatrówki, iście żołnierski tor przeszkód oraz spotkanie z ratownikami medycznymi, zwiedzanie karetki i udzielanie pierwszej pomocy na fantomie. Atrakcje uwieńczył grill, po którym czekała na nas przejażdżka wojskową ciężarówką Star wokół poligonu. Podziwiając malowniczy zachód słońca udaliśmy się chwilę odpoczynku, ponieważ nocą odbyła się zabawa w „świetliki”, która dostarczyła niemało wrażeń. Cali i zdrowi i zadowoleni po śniadaniu udaliśmy się w drogę powrotną J Było to niezwykłe doświadczenie, gdzie wszyscy mogli się zintegrować, poznać wartość drużyny, odkryć i pokonać swoje słabości, lęki i strachy w przepięknych okolicznościach przyrody, obcując z naturą. Bardzo dziękujemy wszystkim z GROM GROUP za tak wspaniałe przyjęcie.
Dzień Mamy i Taty
Jak co roku, 26 maja świętujemy Dzień Matki. Miesiąc później - 23 czerwca - obchodzimy Dzień Ojca. Postanowiły połączyć te święta tak, abyśmy mogli uczcić je i świętować razem. Dlatego 24.05.2019 r obchodziliśmy uroczyście Dzień Mamy i Taty. Spotkanie te w sposób szczególny przeżywały zarówno dzieci, jak i rodzice, którzy mogli podziwiać swoje pociechy w specjalnie przygotowanych występach artystycznych. Przedszkolaki i uczniowie klas I - IV recytowały okolicznościowe wiersze, wyrażając w ten sposób swoje uczucia przywiązania, miłości, szacunku i wdzięczności za trud wychowania. Nie zabrakło piosenek o tematyce rodzinnej. Dzieci w podzięce podarowały rodzicom własnoręcznie wykonane laurki i upominki.
46
Konkurs "Liczydło"
V Gminny Konkurs Matematyczny „Liczydło”
W dniu 28 maja o godzinie 8.30 rozpoczął się w naszej szkole V Gminny Konkurs Matematyczny „Liczydło”. W konkursie wzięło udział 30 reprezentantów w kategorii klas IV, V, VI, VII,VIII z naszej gminy: PSP w Rząśniku Włościańskim, PSP w Wąsewie oraz PSP w Brudkach Starych. Uczniowie zmagali się przez 60 minut ze skomplikowanymi zadaniami matematycznymi. O miejscu II i III w kategorii klasy VIII zadecydowała dwukrotna dogrywka. Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:
- poziom klasy IV
I miejsce –Mateusz Michalski - Szkoła Podstawowa w Wąsewie
II miejsce – Oliwia Budniak - Szkoła Podstawowa w Wąsewie
III miejsce –Amelia Błaszczak - Szkoła Podstawowa w Rząśniku Włościańskim
- poziom klasy V
I miejsce – Julita Kowalczyk - Szkoła Podstawowa w Rząśniku Włościańskim
II miejsce – Jakub Trojanowski - Szkoła Podstawowa w Wąsewie
III miejsce – Maja Stepnowska - Szkoła Podstawowa w Brudkach Starych
- poziom klasy VI
I miejsce – Jakub Rytelewski - Szkoła Podstawowa w Wąsewie
II miejsce– Aleksandra Mieczkowska-Szkoła Podstawowa w Rząśniku Włościańskim
III miejsce –Marcin Kowalewski - Szkoła Podstawowa w Brudkach Starych
- poziom klasy VII
I miejsce –Mikołaj Rydel – Szkoła Podstawowa w Wąsewie
II miejsce – Grzegorz Pieńkowski - Szkoła Podstawowa w Brudkach Starych
III miejsce – Anna Pieńkowska - Szkoła Podstawowa w Wąsewie
- poziom klasy VIII
I miejsce – Paulina Prusik – Szkoła Podstawowa w Wąsewie
II miejsce –Marta Czarnecka - Szkoła Podstawowa w Wąsewie
III miejsce –Aleksandra Szymańska - Szkoła Podstawowa w Brudkach Starych
Zwycięzcy otrzymali od organizatora pamiątkowe dyplomy i nagrody. Wszyscy uczniowie dostali drobne upominki i dyplomy za udział.
Opiekunami uczniów są: Anna Skalik i Małgorzata Wójcicka - Szkoła Podstawowa w Wąsewie, Małgorzata Pawłowska, Katarzyna Kryspin - Szkoła Podstawowa w Rząśniku Włościańskim. Konkurs zorganizowała i czuwała nad jego sprawnym przebiegiem Katarzyna Kryspin.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy ogromnej wiedzy matematycznej, a opiekunom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu uczniów do konkursu.
2710
Procamcup 2019
24 maja br. miał miejsce turniej Procam CUP 2019 w Dobrym Mieście. Nasza drużyna rocznikiem 2008 jako drużyna PSP Brudki Stare reprezentująca Gminę Wąsewo zakończyła rywalizację na drugim miejscu. Nagrody indywidualne powędrowały dla uczniów naszej szkoły Alana Wójcika i Igora Brylaka za pracę plastyczną pt. "Jak wyobrażasz sobie pracę rolnika w przyszłości”.
Wycieczka do Treblinki
22 maja starsza część młodzieży naszej szkoły pod opieką pań Aliny Skłodowskiej i Anny Skoniecznej- Zambroń wybrała się do Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince. Teren dawnego obozu, a dzisiejsze muzeum jest położone niedaleko od naszego miejsca zamieszkania. W okresie niemieckiej okupacji, hitlerowcy zorganizowali tam dwa obozy. Najpierw powstał obóz pracy, później, gdy Niemcy wymyślili “ostateczne rozwiązanie” powstał także obóz zagłady.
Na samym początku poszliśmy do budynku muzeum, w którym zgromadzono pamiątki po więźniach oraz gdzie można zobaczyć makietę byłych obozów. Następnie przeszliśmy na teren obozu zagłady, bowiem to od niego zaczyna się zwiedzanie terenu niegdysiejszych obozów. Pod opieką przewodnika poznaliśmy okoliczności powstania obozu pracy w Treblince, sposób funkcjonowania, tragiczną historię tego miejsca.
Przejście „drogą śmierci” w ciszy i skupieniu sprawiło, że mogliśmy zastanowić się nad tragicznymi wydarzeniami, jakie miały tam miejsce, przelanymi przez ludzi łzami, okrucieństwem i śmiercią, jakie miało miejsce na ziemi, po której stąpaliśmy kilkadziesiąt lat później.
18
Konkurs "Albus"
W maju uczniowie klas IV, VII, VIII reprezentowali naszą szkołę w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym ALBUS
Zmagali się z bardzo trudnymi zadaniami, wymagającymi ogromnej wiedzy i niezwykłych umiejętności. Oto uczestnicy konkursu:
-Agnieszka Gałązka– klasa VIII
- Amelia Kowalczyk – klasa VIII
- Grzegorz Pieńkowski – klasa VII
- Adam Michalik – klasa VII
- Paulina Radecka – klasa VII
- Jakub Soliwoda – klasa VII
- Anna Kowalczyk – klasa VII
- Kacper Łoniewski – klasa IV
- Gabriela Kowalczyk – klasa IV
Za udział w konkursie ślicznie dziękujemy. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.
"Kopciuszek"
- 8
25 maja mieliśmy okazję zaprezentować nasze aktorskie zdolności szerszej publiczności. Wyjazdowy występ miał miejsce w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej a okazją do uroczystości były obchody 17-tej rocznicy Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich „Rodzina”. Przedstawiliśmy słynną bajkę braci Grimm „Kopciuszek” pod kierunkiem pani Aliny Skłodowskiej i z oprawą muzyczną pani Izabeli Zalewskiej. Widownia była zachwycona i nagrodziła występ gromkimi brawami.
Zagadkowa Wyspa - Gminny Konkurs
- 23
W dniu 22 maja w Publicznej Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Wąsewie po raz pierwszy dobył się Gminny Konkurs Przedmiotowy „Zagadkowa wyspa”, dla uczniów klas V z terenu gminy Wąsewo.
Dzięki super pomysłowi pani Małgorzaty Wójcickiej oraz współorganizatorkom – pani Anna Brzostek i pani Anna Traczyk mieliśmy okazję uczestniczyć w niecodziennej formie konkursu, jakim jest „escape room”
W trakcie zmagań uczniowie musieli wykazać się wiedzą z matematyki, języka polskiego i języka angielskiego. Każdy zespół składał się z czterech uczestników. Wszystkim przyświecał jeden cel – odszukanie cyfry, która umożliwi otwarcie krypteksu i dotarcie do skarbu ukrytego na „zagadkowej wyspie”.
Przez dwie godziny uczniowie intensywnie rozwiązywali zadania matematyczne, aby znaleźć klucz do kłódki otwierającej pudełko lub sejf, układali puzzle, klocki, rozszyfrowywali krzyżówki, szukali ukrytych na wyspie mapek, odgadywali hasła za pomocą aplikacji QR code, układali scrabble, odszukiwali hasła ukryte na zdrapkach, odczytywali za pomocą latarki podświetlane napisy, które były umieszczone na stronach książek. Wszyscy uczestnicy zabawy wykazywali się nie tylko logicznym myśleniem, ale także spostrzegawczością, kreatywnością i umiejętnością współpracy w grupie. Po dwugodzinnych zmaganiach wszystkie zespoły odnalazły właściwą cyfrę krypteksu i wspólnie otworzyły „skarb”.
Rywalizacja dla naszej czwórki w składzie: Maja Stepnowska, Alan Wójcik, Judyta Bloch, Kornelia Pieńkowska zakończyła się na 4 miejscu. Wróciliśmy bogaci w nowe doświadczenie, silniejsi w umiejętność współpracy, naładowani pozytywną dawką emocji grywalizacji. Na koniec otrzymaliśmy dyplomy i nagrody rzeczowe- łamigłówkę oraz zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek.
Dziękujemy za wspaniałą zabawę.
Archiwum Aktualności